Reklam
Bugun...


Antartika'nın Karanlık ve Gizemli 7 Sırrı
Antarktika'nın gizemli sırları: Bilim insanları araştırıyor Antarktika'nın kalın buz katmanları arasında gizlenmiş pek çok sır vardır.

Antartika'nın Karanlık ve Gizemli 7 Sırrı
+ -

Antarktika, Dünya'daki en ıssız bölge olarak nitelendirilebilir. Burada gizemi çözülememiş bir çok ürkütücü olay yaşanmış ve birçok korkunç yapıya rastlanmıştır. İşte Antarktika'nın gizemi çözülemeyen olayları;

Antik şehir
Antik şehir
Son dönemlerde eriyen buzlarla birlikte antik bir uygarlığa ait olduğu düşünülen şehir harabesi ortaya çıkmıştır. 2002 yılında çekimler yapmak amacıyla bölgeye giden Kaliforniyalı bir televizyon ekibinden bir daha haber alınamadı.
Yeraltı üsleri
Yeraltı üsleri
Google Earth'den baktığınızda Antarktika kıtasının kıyı bölgesinde buz katmanlarının içine doğru uzanan iki dev girişi rahatlıkla görebilirsiniz. Bazı gözlemciler bu gizemli girişlerin Antarktika'da oluşan şiddetli
hava koşulları sebebiyle oluşmuş mağara benzeri doğal yeryüzü şekilleri olduğunu savunuyor. Diğer uzmanlar ise bu gizemli girişlerin insanlardan uzak bu kara parçası üzerinde kurulmuş gizli askeri üsse ya da uzaylıların dünya araştırmalarını sürdürdüğü laboratuvara çıkıyor olduğu görüşünü savunuyorlar.
Gizli yapılar
Gizli yapılar
Antarktika'nın buz kaplı yüzeyinin altında gömülü 22 km uzunluğunda bir yapı 2012 yılında Google Earth kullanılarak fark edilmişti. Bazı araştırmacılar bunun buz altında gizlenmiş dev bir istasyon olduğunu, diğerleri ise UFO olduğu tezini savunuyor. Yükseltiyi kaplayan kar yığını üzerindeki fırça darbelerine benzeyen izler birilerinin bir şeyler gizlemeye çalıştığı izlenimini veriyor.
UFO kazası
UFO kazası
Antarktika gözlerden uzak, oldukça ıssız bir bölgedir. Dikkat çekmeden yeryüzüne inmek için çok uygun bir yerdir. Valentin Degvetev isiml bir araştırmacı Google Earth görüntülerini inceleyerek Antarktika'ya bir UFO indiğini iddia ediyor. Uydu görüntülerinden alınan resimlerde görüldüğü kadarıyla 4 tank acil iniş yapmak zorunda kalan bir UFO'yu karşılıyor gibi görünüyor.
Deniz canavarı
Deniz canavarı
 
Google Earth uydu haritalarına Antarktika kıyılarında yakalanan çok ilginç bir görüntü komplo teorilerinin yayılmasına olanak verdi. İddialar arasında en dikkat çekici olanları; bin yıllar öncesinden kalma Plesiosaurus (bir tür deniz canavarı), İskandinav kökenli efsanevi deniz canavarı Kraken, balinaya saldıran dev bir mürekkep balığı ya da bir denizaltı UFO. Yayınlanan videoda 25 metre çapındaki bir cismin okyanusun üzerinde 120 metrelik bir alanda hareketlilik yarattığı gözleniyor.
Gzt


HABER VİDEOSU

Bu haber 207 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI