27 EKİM GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZ

27 EKİM GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZ 27 Ekim 2012 00:40

Okunma Sayısı : 5033
Yorum Sayısı : 0
 

 

Sizlere bugün astrolojik haritada şans noktası kadar önemli başka bir noktadan söz edeceğim. Bir haritayı detayları ile incelerken, belli başlı noktalar vardır. Bunlardan en çok bilineni Şans noktasıdır. Kişinin kısmetini, kazanç yollarını ve imkanların hangi alanlarda ortaya çıktığını açıklayan bu nokta haritada Güneş, Ay ve yükselen burç derecelerinden hesap edilir. Ruh noktası da Şans noktasının tamamlayıcısıdır ancak maddi kazançlar ve imkanlardan çok kişinin yönelimlerini, yapmak istediği şeyleri ve özellikle iş, kariyer alanındaki eğilimleri açıklar. Ruh noktasının hesaplanması da aynı şans noktası gibidir ancak formül tersine döner. 
 
Bu noktayı hesap etmek için, astrolojik haritanızda Güneş’in, Ay’ın ve yükselen burcun derece değerlerini bilmeniz gerekir. Eğer bir harita çıkartmak isterseniz bunu www.astro.com sayfasından elde edebilirsiniz. Ruh noktasını hesap etmek için önce haritanızın gündüze mi, geceye mi ait olduğunu, yani gündüz mü, gece mi doğduğunu bilmelisiniz. Zira hesaplama formülü gece haritalarında tersine döner. Şöyle ki, gündüz haritaları için Ruh noktası=Yükselen burç derecesi+ Güneş’in derecesi – Ay’ın derecesi şeklindedir ancak gece haritaları için bu formül, Yükselen burç derecesi + Ay’ın derecesi – Güneş’in derecesi olur.Kuşkusuz daha kesin bir hesaplama için dakikaları da hesaba ekleyebilirsiniz.
 
Bunu bir örnekle açıklayalım, Orhan Pamuk’un haritasında ruh noktasını bulalım. Haritasında Güneş 16 derece İkizler’de, Ay 1 derece Yay’da ve yükselen burç derecesi ise 22 derece İkizler’de yer alıyor. Bu durumda formüle göre, bu dereceleri mutlak boylam olarak yazarsak (mutlak boylamda, 0 derece Koç 0, 0 derece Boğa 30, 0 derece İkizler 60, şeklinde devam eder) Ruh noktası gündüz haritası için yükselen burç için 82 derece + 76 derece (Güneş’in mutlak boylamı derecesi) – 241 derece (Ay’ın mutlak boylam derecesi), bu işlemin sonunda – 83 bulunur. Eksi çıktığı zamanda 360’la yeniden toplamalıyız, bu durumda ruh noktası 277 derece çıkar. Bu derece de, 7 derece Oğlak burcuna (Oğlak’ın 0 derecesi mutlak boylamda 270 olduğu için) karşılık gelir. Bu hesaplamadan Orhan Pamuk’un ruh noktasının 7 derece Oğlak burcunda olduğunu görüyoruz. Peki Oğlak burcundaki ruh noktası ne anlama gelir ? Oğlak yapı olarak hırslı, zirveye ulaşmak isteyen, mücadele eden, disiplinli ve hedeflerine odaklı, kendi içine daha kapalı bir burçtur. Kendisi bir yazar olarak disipline ve sıkı çalışmaya eğilimlidir. Bu nokta bizim çalışma stilimize ve bizi motive eden ögeleri de anlatır. Bu bakımdan, Pamuk’un haritasında İkizler gibi daha değişken bir burç dikkat çekse de, konu amaçlar ve ruhun eğilimleri olduğunda O’nda Oğlak’ın hırs ve mücadelesini görebiliriz. Eğer bu konuda daha fazla bilgi edinmek istersek bu kez, bu noktanın düştüğü burcun yöneticisini de hesaba katabiliriz. Pamuk’un haritasında Satürn’ün Akrep burcunda yer alması bu özelliklere derinlik, tutku ve fazladan bir kararlılık getirmekte.
 

KOÇ BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 21 Mart – 20 Nisan )
Kartınız Çöl… Ulaşmak istediklerinize kavuşmak için çevrenizdeki diğer insanları bilhassa ailenizi karşınıza almayın. Siz istediklerinizi zaten yaparsınız. Kalp kırmaya gerek yok.

BOĞA BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 21 Nisan – 21 Mayıs )
Kartınız Yıkılan Kule… Kalbinizden geçenleri bir an önce partnerinize iletmelisiniz çünkü onu sevmediğinizi düşünüyor. Çatlayacak bir ilişkiye şu an kesinlikle hazır değilsiniz.

İKİZLER BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 22 Mayis – 21 Haziran )
Kartınız Başarı… Başarı sizin için vazgeçilmez bir gelenek adeta. Tuttuğunuz her şeyin ucundan başarıyı yakalıyorsunuz. Ancak aşkta maalesef ki aynı şartlara sahip değilsiniz.

YENGEÇ BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 22 Haziran – 23 Temmuz )
Kartınız Kader Çarkı… Kendinize olan ilgisizliğinizin farkına vardınız ve bugünlerde daha çok kendi çıkarlarınız için bir şeyler yapmaya karar verdiniz. Buna ihtiyacınız vardı.

ASLAN BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 24 Temmuz – 21 Ağustos )
Kartınız Negatif… Konuşmanızda son günlerde hakim olduğunuz belli başlı konular var. Bunlardan biri de siyaset. Ancak her ortamda siyaset yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

BAŞAK BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 22 Ağustos – 23 Eylül )
Kartınız Anahtar… Size sonsuza kadar güvence verebilecek bir aşk istediğiniz andasınız. Hayatınızdaki ilk sırada bu var. Kariyerinizle yeteri kadar ilgilenip kendinizi güvenceye aldınız.

TERAZİ BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 24 Eylül – 23 Ekim )
Kartınız Sessizlik… Güçlü bir ilişkiniz olsun istedikçe ilişkinizde bir şeyler inceldiği yerden kopuyor. Korkularınıza yenilmeden güçlü durursanız karakterli görüneceksiniz.

AKREP BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 24 Ekim – 23 Kasım )
Kartınız İmparatoriçe… Güçlü görünümünüzün altında aslında problemlerini başkalarıyla da paylaşmak isteyen hatta naz yapmak isteyen bir karakter baskın görünüyor.

YAY BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 24 Kasım – 22 Aralık )
Kartınız Şüphe… Hayatınızla ilgili şüpheleriniz baskın. Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizin gerçekleşmeyeceğinden şüphe ediyorsunuz. Ancak siz başarırsınız.

OĞLAK BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 23 Aralık – 20 Ocak )
Kartınız Zenginlik… Kalbiniz oldukça iyi. Bol gönüllü oluşunuz biliniyor. Herkese yardım etmeye çalışmaktan vazgeçmenizde fayda var. Bazen kendinize bile yetişemiyor gibisiniz.

KOVA BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 21 Ocak – 19 Şubat )
Kartınız Enerji… Kendinizi çok fazla enerjik hissediyor ve her işin üstesinden geliyorsunuz. Keyfinizin bu kadar yerinde oluşu sizi bile şaşırtıyor. Her şey son derece olumlu.

BALIK BURCU 27 ekim 2012 günlük burç yorumu ( 20 Şubat – 20 Mart )
Kartınız Koruma… Sevdiğiniz her şeyi bir kenarda toplayıp saklamak istemeniz cimriliğinizden değil. Fazla dağıtıcı tutumunuz yüzünden eşyalarınız zarar görüyor.

5033
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Astroloji haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar