Bursa'da Fabrikada Patlama

Bursa'da bir fabrikada patlama olduğu ardından ise göçük meydana geldi. Olayda fabrikanın çatısı çökerken 4 işçi hayatını kaybetti. 5 işçinin de yaralı olduğu belirtiliyor.

Bursa'da Fabrikada Patlama

Bursa'da bir fabrikada patlama olduğu ardından ise göçük meydana geldi. Olayda fabrikanın çatısı çökerken 4 işçi hayatını kaybetti. 5 işçinin de yaralı olduğu belirtiliyor.

Bursa'da Fabrikada Patlama
08 Kasım 2017 - 13:18

Bursa'nın Gürsu ilçesinde bir fabrikada patlama ve göçük olduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve AFAD ekibi sevk edildi. Patlamanın şiddetiyle fabrika binasının çatısı çöktü. Olayda 4 işçi hayatını kaybederken, 5 işçi de yaralandı. Bursa Valisi İzzetin Küçük ölü sayısını teyit ederken, 5 yaralı işçiden 1'inin durumunun ağır olduğunu, yaralıların hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

BUHAR KAZANI PATLADI

Ankara Yolu üzerinde bulunan bir boya ve tekstil fabrikasında sabah saatlerinde patlama meydana yaşandı. Patlamanın ilk belirlemelere göre buhar kazanından olduğu ifade ediliyor. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, patlamada 4 işçinin hayatını kaybettiğini, 5 işçinin de yaralandığını belirtti. Bölgede ekiplerin çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. 

BİNA TAMAMEN YERLE BİR OLDU

Patlama sonrası çevredeki binalar da zarar gördü. Vatandaşlar büyük korku yaşadı. Fabrikaya uzak mesafelerden de patlama şiddetli bir şekilde hissedildi. Öte yandan fabrikanın binası tamamen yerle bir oldu.

 

GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI: 4 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Fabrikada buhar kazanının patlaması sonucu olay meydana geldi. 4 işçimiz hayatını kaybetti, 5 yaralı kardeşimiz var. Söylenilene göre 9 işçi çalışıyordu. Bir yan fabrikadaki bir kardeşimiz de yaralı, durumu iyi" açıklamasında bulundu.

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK: 5 YARALIDAN BİRİNİN DURUMU AĞIR

Bursa Valisi İzzettin Küçük içeride bulunan tüm işçilerin çıkarıldığını, 4 işçinin hayatını kaybettiğini, 5 işçinin de yaralı olduğunu açıkladı. Vali, yaralı işçilerden birinin durumunun ağır olduğunu belirtti. Vali Küçük, içeride kimsenin kalmadığının düşünüldüğünü ancak bir müşteri olma ihtimaline karşı tedbirli davranıldığı ve arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Çalışmaların yaklaşık 1 saat daha devam edeceğini ifade etti. 

Bu haber 3395 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum