Erdoğan'ın 300 odalı yeni sarayını ne yapacak

Türkiye'nin tekrardan gündemine giren yazlık sarayla ilgili olarak, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den bir açıklama geldi...

Erdoğan'ın 300 odalı yeni sarayını ne yapacak

Türkiye'nin tekrardan gündemine giren yazlık sarayla ilgili olarak, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den bir açıklama geldi...

Erdoğan'ın 300 odalı yeni sarayını ne yapacak
11 Haziran 2018 - 07:58

Marmaris Okluk Koyunda inşa edilen Cumhurbaşkanlığı yazlığı projesini ilk olarak Odatv gündeme getirmişti. Özal'ın mütevazı 4 oda, bir salon yazlık konutu yıkılarak, Erdoğan ailesine; 300 kişiyi aynı anda ağırlayacak, 400 personelin barınacağı görkemli bir yazlık saray inşa edilmeye başlanmıştı. Ayrıca, denizi doldurarak yapılan dev plajlar ve koca tekneler için de iki ayrı iskele inşaatı sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı için yazlık saray inşa edilen Marmaris Okluk Koyu’nda ortaya çıkan kirlilik de endişe yaratmıştı. Sahile dolgu yapılarak Dubai’deki Palmiye Adası benzeri bir yöntemle yapay kumsal oluşturulmak istenen Okluk Koyunda kavun büyüklüğünde sarımsı köpükler deniz yüzeyini sarmıştı. Deniz yüzeyini saran kirlilik dikkat çekmişti...

Yine Odatv'nin gündeme getirdiği; saray inşaatın doğayı talanı konusu da tartışma yarattı. Dün, Dünya Çevre Günü’nde; Erdoğan’ın sarayı için toplamda 50 bin ağacın kesildiği ifade edilmişti.

İNCE'DEN YAZLIK SARAY ÇIKIŞI

Türkiye'nin tekrardan gündemine giren yazlık sarayla ilgili olarak, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den bir açıklama geldi.

İnce, Şanlıurfa'daki mitingde konuşurken, yazlık sarayla ilgili olarak söz verdi. İnce, "Bakın Şanlıurfa’dan açıklıyorum, bu 300 odalı yazlık sarayı ne yapacağım, buradan açıklıyorum. Orayı, size tahsis edeceğim; engellilere. Evet, Marmaris’teki 300 odalı yazlık sarayı namus, şeref sözüdür, engelli vatandaşlarımıza tahsis edeceğim. Sırayla, orada birer hafta tatil yapacaklar" diye belirtti.

İşte İnce'nin o konuşması:

300 odalı Marmaris’e yazlık saray yaptırıyor. Bakın Şanlıurfa’dan açıklıyorum, bu 300 odalı yazlık sarayı ne yapacağım, buradan açıklıyorum. Orayı, size tahsis edeceğim; engellilere. Evet, Marmaris’teki 300 odalı yazlık sarayı namus, şeref sözüdür, engelli vatandaşlarımıza tahsis edeceğim. Sırayla, orada birer hafta tatil yapacaklar.

Odatv.com

Bu haber 921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum