2012 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Beklentiler arttı

2012 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Beklentiler arttı 08 Ekim 2012 11:29

Okunma Sayısı : 79391
Yorum Sayısı : 7
 

2012 KPSS ortaöğretim / Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde KPSS Lisans sınavı ile 22-23 Eylül tarihlerinde KPSS Ortaöğretim Önlisans sınavları gerçekleştirildi.

 

2012 KPSS ortaöğretim / Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM'den gelecek duyuruyu bekliyor. KPSS sonuçları için heyecan artmış durumda. Memur adayları için çok önemli bir sınav sonucu olacak. OSYM sitesi her dakika takip edilmekte ve resmi duyuru olup olmadığına dair kontrol edilmektedir.

2012 KPSS sınavı ne zaman yapılmıştı.

2012 YILI KPSS ortaöğretim ve Önlisans sınavı 22 eylül 2012 ve 23 eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavını tamamlayan memur adayları ÖSYM'nin soruları ve cevapları yayınlandıktan sonra az çok herkes kaç puan alacağını tahmin etmektedir. Tabi resmi sonuçlar açıklanmadan kimsenin içi rahat etmiyor. 2012 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ve 2012 KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacağına dair osym başkanlığı tarafından henüz bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Fakat OSYM 'nin KPSS sınav sonuçlarını Ekim ayı sonuna doğru açıklanacağı düşünülmektedir. Genellikle OSYM KPSS sınav sonuçlarını bir ay içerisinde sınav sonuçlarını açıklamaktadır. KPSS sınav sonuçları için gelişme oldukça duyurulacaktır.

2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınav sonuçları açıklanması hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

ÖĞRETMENLİK İÇİN KPSS ŞARTI KALKIYORMU

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Öğretmen atamalarında KPSS kaldırılmayacak. KPSS, devlet memuru olmak için girilmesi zorunlu bir sınav." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in 2 Ekim'de Kırıkkale Üniversitesi'nin 2012-2013 öğretim yılı açılış törenine katılacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayacak olan törenin protokol konuşmalarıyla devam edeceği, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından, "Enflasyon ve enflasyon hedeflenmesi" konusunda ilk dersin verileceği belirtildi.

Etkinlik, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nün dinletisi ile sona erecek.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, Kırıkkale Valisi Ali Kolat ile Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ı ziyaret edecek. Bakan Dinçer, ziyaretlerinin ardından, Vali, kaymakamlar, belediye başkanları, il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile Öğretmenevinde düzenlenecek toplantıya katılacak.

Bakan Dinçer, buradaki toplantılarının ardından, partisinin Kırıkkale İl Teşkilatını ziyaret edecek.

SEÇMELİ DERSLER

Bakan Dinçer, seçmeli derslere ilişkin olarak da 593 bin öğrencinin matematik uygulamalarını, 495 bin öğrencinin yabancı dil ve 479 bin öğrencinin de Kuran-ı Kerim derslerini seçtiğini bildirdi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Dinçer, 17 bine yakını sınıf öğretmeni olmak üzere, 25 bin civarındaki öğretmenin eş durumundan yer değişikliği talebinde bulunduğunu belirterek, ''Eş durumundan bu zamana kadar taleplerin yüzde 95'ini karşıladık.

Şu anda eş durumundan atama olmadığını iddia eden zannediyorum, bin-bin 500 kişi kalmıştır. Biz de elimizden geleni yaptık'' dedi.

İMAM HATİPLERE KAYIT

Dinçer, geçen hafta sonu itibariyle imam hatiplerin orta kısımlarına kayıt olan öğrenci sayısının 109 bin olduğunu söyledi.

Dinçer, bu yıl bin 141 imam hatip ortaokulu açıldığını, bunlardan 411'inin imam hatip liseleri bünyesinde, diğerlerinin bağımsız imam hatip ortakolu olarak açıldığını bildirdi.

İmam hatip lisesi sayısının toplam 703 olduğunu belirten Dinçer, tahminleri üzerinde müracaat gerçekleştiğini, 125 bin ek öğrencinin kayıt olduğunu ifade etti.

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMİ

Üniversiteye girişte merkezi sınavın devam edeceğini ancak yılda birkaç kez sınav yapılacağını, yılda bir kez yapılan sınavın toplumda büyük bir baskı oluşturduğunu belirten Dinçer, ''Bu kadar gergin stres dolu bir imtihandan kurtulmamız lazım.

YGS'yi yılda birden çok kez yaparak çocuklarımıza hayatın bir tek imtihana bağlı olmadığını anlatacağız.

TOEFL'da olduğu gibi çocuk kendini hazır hissettiğinde yılda birden çok kez yapılan sınavlar için randevu alarak giriş yapacak ve hangisinde daha başarılıysa onu kullanabilecek. Yaptığımız şey bu. Bu bir sistem değişikliği değil'' dedi.

Dinçer, soru bankası oluşturulmasının ardından yeni uygulamanın 2014'te yürürlüğe girmesinin planlandığını söyledi.

ATAMALARDA KPSS KALKMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, ''Öğretmen atamalarında KPSS kaldırılmayacak. KPSS, devlet memuru olmak için girilmesi zorunlu bir sınav.

Şimdi öğretmenler, KPSS'nin yanında alan sınavına da girecekler. Önümüzdeki yıl Temmuz ayında 17 alandan da öğretmenlerimizi sınava alacağız. 141 alanın 17'sinden alan sınavı yapacağız. KPSS ve alan sınavı yaparak öğretmen alacağız'' diye konuştu.

Dinçer, ''SBS ile dershanelerle ve lise çeşitliliğiyle ilgili kararları 2013 yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014 eğitim öğretim yılına bu konudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz'' dedi.

 

79391
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 7  
Misafir - 15 Ekim 2012 10:10
belki yarın belki yarındanda yakın
Misafir - 15 Ekim 2012 10:10
belki yarın belki yarındanda yakın
Misafir - 15 Ekim 2012 11:10
31 ekim günü olabilir
Misafir - 14 Ekim 2012 02:10
20 ekimde açıklanacak
Misafir - 08 Ekim 2012 11:10
ekim ayını sonuna kadar acıklanacagı söylenmiş kesin tarih yok bu kadar sacmalık olmaz artık ya

Tüm Yorumlar

Diğer Güncel haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar