KPSS Soruları ve cevapları Lisans (KPSS soruları ve çözümleri 2012)

KPSS Soruları ve cevapları Lisans (KPSS soruları ve çözümleri 2012) 07 Temmuz 2012 15:36

Okunma Sayısı : 223658
Yorum Sayısı : 6
 

KPSS 2012 sınavı sabah oturumu sona erdi. Şimdi gözler KPSS Soruları ve çözümleri için yapılacak açıklamaya çevrildi. KPSS Soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlanır yayınlanmaz sitemize eklenecektir.

KPSS Soruları ve cevapları Lisans  (KPSS soruları ve çözümleri 2012)

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın KPSS 2012 sabah oturumu sınavı bitti. KPSS sınavına giren adaylar şimdi büyük bir merakla KPSS soruları ve cevapları 'nı bekliyor. KPSS soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacaktır..

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ösym) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

KPSS SINAVINDA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaportları kontrol edilerek alındı. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakı ile içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Genel yetenek ve genel kültür testlerinin süresi bittikten sonra soru kitapçıkları ve cevap kağıtları toplandı ve koruma altına alınarak paketlendi. Yabancı dil testi uygulanan salonlarda bu teste geçilirken ara verilmeyerek, bu testin soru kitapçığı/cevap kağıdı poşeti dağıtıldı, cevap kağıdı ile ilgili işlemler bittikten sonra sınavın bu bölümü başlatıldı.

KPSS SABAH OTURUMUNA BİR ÇOK ADAY GİREMEDİ

Sınava gelirken yanlarında saat, bozuk para, cüzdan, çanta vb getiren bir çok aday sınav salonlarına alınmadı. Getirdikleri eşyaları emanet edecek kimse de bulamayan adaylar KPSS sabah oturumuna giremedi. Sınava giremeyen bazı adayların gözyaşlarını tutamadığı görüldü..

KPSS TÜRKÇE SORULARI ÇOK ZORDU..

Kpss Sınavına giren adayla bu özellikle Türçke sorularının zorluğundan dert yandılar. Matematik sorularını nispeten kolay bulan adaylar Tarih ve Coğrafya sorularınında yorum ağırlıklı olmadığını direkt bilgi istediğini belirrtiler. Genel kanı bu sene KPSS sınav sorularının daha zor olduğu ve ÖSYM'nin soru şeklini değiştirdiği..

 

 

2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı 9-10 Temmuzda 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da; Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonraPazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapıldı. 

Önceki Yıllarda Çıkmış KPSS Soruları (2006 KPSS, 2007 KPSS, 2008 KPSS, 2009 KPSS, 2010 KPSS, ve 2011 KPSS)  İçin Tıklayınız...

2011-KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK SORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI 

2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Soru Kitapçıkları ve Yanıtlarının Yayımlandığı ÖSYM Sayfası İçin Tıklayınız... 

SINAV TARİHİ: 9-10 Temmuz 2011 

Cumartesi Sabah Oturumu 
Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız... 
Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız... 


Cumartesi Öğleden Sonra Oturumu 
Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız... 


Pazar Sabah Oturumu 
Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız... 


Pazar Öğleden Sonra Oturumu 
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testi ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız...

 

KPSS Puan Hesaplaması İçin Tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

Lisans mezunlarına yönelik KPSS ( Kamu personeli Seçme Sınavı ) 7 ve 8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak. Başta öğretmenler olmak üzere çeşitli lisans mezunu adayları yakından ilgilendiren KPSS 4 oturumda gerçekleştirilecek.  KPSS ‘ de 7 Temmuz 2012 Cumartesi Sabah oturumunda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularından toplam 120 soru sorulacak. Öğleden sonraki oturumunda ise eğitim bilimleri soruları sorulacak. soru ve cevaplar sitemizde olacak …

7 Temmuz 2012 KPSS Genel Yetenek Soruları ve Cevapları , 7 Temmuz 2012 KPSS Genel Kültür Soruları ve Cevapları

7 Temmuz 2012  KPSS Eğitim Bilimleri Soruları ve Cevapları , 8 Temmuz 2012 KPSS çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler Soruları ve cevapları

2012 Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

2012 Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı için tıklayınız

2012 Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı için tıklayınız

2012 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu için tıklayınız

KPSS Eğitim Bilimleri Puan Hesaplama için tıklayınız

7 Temmuz 2012 KPSS Genel Yetenek Gene Kültür ve Eğitim Bilimleri soruları ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu sayfada olacak …

Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk iki oturumu 7 Temmuz Cumartesi günü yapılacak. Sınavın 3. ve 4. oturumları 8 Temmuz 2012 Pazar günü yapılacak.

2012 KPSS ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak. Sınavın 7 Temmuz saat 09.30′da başlayan sabah oturumuna tüm adaylar katılacak.

Bu oturumda adaylara genel yetenek ve genel kültür ile yabancı dil alanlarında test usulü sorular yöneltildi. Yabancı dil testine, isteyen adaylar katıldı. Bu oturumda, genel yetenek ve genel kültür testi için 2 saat süre tanınırken, bunlara ek olarak yabancı dil testini yapmak isteyen adaylara 1 saat daha süre verildi.

Saat 14.30′da başlayan öğleden sonraki oturumunda adaylar, eğitim bilimleri testlerini kapsayan soruları cevapladı. Bu oturum ise 2.5 saat sürdü.

Sınavın sabah oturumu için 428 bin 345, öğleden sonraki oturumu için de 257 bin 952 aday başvurmuştu.

Sınavın 3. ve 4. oturumları yarın gerçekleştirilecek.

Pazar günü oturumları

Sınavın 8 Temmuz Pazar günü sabahki 3. oturumu 09.30′da, öğleden sonraki 4. oturumu 14.30′da başlayacak.

8 Temmuz Pazar oturumların her birinin süresi ise 3.5 saat olacak.

Sınavın 8 Temmuz 2012 sabah oturumuna 106 bin 290, öğleden sonraki oturumuna ise 62 bin 257 aday katılacak. Pazar sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.

2012 Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

2012 Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı için tıklayınız

2012 Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı 

223658
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 4  
Misafir - 07 Temmuz 2012 09:07
sağlık bakanı lisans ebe alımı neden yapmıyor madem alım yok neden üniversitelerde ebelik bölümü açıyorlar
Misafir - 07 Temmuz 2012 09:07
sağlık bakanı lisans ebe alımı neden yapmıyor madem alım yok neden üniversitelerde ebelik bölümü açıyorlar
Misafir - 07 Temmuz 2012 09:07
sağlık bakanı lisans ebe alımı neden yapmıyor madem alım yok neden üniversitelerde ebelik bölümü açıyorlar
Misafir - 07 Temmuz 2012 05:07
sabırsızlıkla bekliyoruz

Diğer Güncel haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar