KPSS 2012 sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2012 sonuçları ne zaman açıklanacak? 09 Temmuz 2012 17:20

Okunma Sayısı : 82331
Yorum Sayısı : 11
 

2012 KPSS sınavı 7-8 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Peki KPSS 2012 sonuçları ne zaman açıklanacak. KPSS adaylarının büyük bir merakla bekledikleri 2012 KPSS sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde olacaktır.

ÖSYM tarafınan yapınal KPSS A Grubu ve Öğretmenlere yönelik KPSS 7 ve 8 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi.

KPSS 2012 sınavı biter bitmez adaylar KPSS 2012 sonuçları ne zaman açıklanacak ? sorusunun cevabını merak etmeye başladıları

Peki, 7-8 Temmuz 2012  KPSS sonuçlarıne zaman açıklanacak?

Önceki yıl olduğu gibi bu yılda 2012 Lisans Düzeyi KPSS sonuçlarının ÖSYM tarafından Temmuz ayının sonunda açıklanması bekleniyor. KPSS Sınav sonuçları ÖSYM tarafından  açıklandığı anda ankarahaber.com'dan öğrenebilirsiniz...

KPSS 2012  SINAVI SONA ERDİ..


ÖSYM'nin yaptığı 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), bu gün yapılan oturumlarla bitti. 2 gün süren zorlu KPSS maratonunun ardından sınava giren adaylar şimdi büyük bir merakla ÖSYM tarafından açıklanacak KPSS soruları ve cevapları için bekleyeme başladı.

KPSS adaylarının merak ettiği diğer bir konu ise 2012 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı. Önceki yıllarda ÖSYM KPSS sonuçlarını Temmuz ayının sonunda açıklamıştı. Kpss soruları ve cevapları ile Kpss sonuçlar açıklanır açıklanmaz sitemizde olacaktır.

KPSS 81 İL VE LEFKOŞA'DA YAPILDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ösym) gerçekleştirilen sınavlar, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da yapıldı.

Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakı ile içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Sınavlarda adaylara, iktisat, işletme, maliye, hukuk, muhasebe, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarından sorular soruldu.

Adaylara soruları cevaplamaları için her sınavda 210'ar dakika süre verildi.

Dün başlayan KPSS, bugünkü oturumların sona ermesiyle tamamlandı.

ÖSYM'DEN KOPYA AÇIKLAMASI

Dün yapılan Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili kopya iddialarına yöenlik bir açıklama yayınlandı. İşte 2012 Kpss iddialarına yönelik ÖSYM'nin yaptığı o açıklama..

BASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)


2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:
Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

82331
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 9  
Misafir - 23 Temmuz 2012 01:07
her yıl sorular satılıyo olan bize ooluyo
Misafir - 15 Temmuz 2012 10:07
kopya oldugunu bile bile herkes susuyo yazık bu cehalete
Misafir - 13 Temmuz 2012 11:07
herkes boş konuşuyor ele geçen ne o yüzden türkiyede herşeye boyun eğcen
Misafir - 12 Temmuz 2012 02:07
cemaatçilerinde amk kck lılarında milletin hakkını kim gasp ediyorsa emeklerini boşa çıkarıyorsa alayının amk şerefsizler
Misafir - 11 Temmuz 2012 04:07
bu düzeni kıracagız baska yolu yok...

Tüm Yorumlar

Diğer Güncel haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar