Türk kadının göğüs ölçüsü

Türk kadının göğüs ölçüsü 26 Kasım 2011 13:11

Okunma Sayısı : 3208
Yorum Sayısı : 0
 

10 yılda 13 santim büyüyen Türk Kadının göğüs ölçüsünün nedeni sağlıksiz beslenme ve kilo almı olduğunu hiç düşündünüz mü?

 

 
1964 yılından bu yana iç çamaşırı üretimi yapan Yeni İnci’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Atakan 2001 yılında sektörde en fazla satılan sutyen bedeni 85 B iken bunun 2011’de 95 C-D ölçüsüne çıktığını söyledi. 85 B giyen bir kadının göğüs ölçüsü 97 santim olurken 95 D’de bunun 110 santimi bulduğunu ifade eden Atakan, “Talebe bakıldığında Türk kadınının göğüs ortalamasının 10 yılda 13 santim büyüdüğünü görüyoruz. Bu da daha çok kilo alımından ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanıyor.
 
Arap kadınının göğsündeki büyüme ise Türklerden daha çok” diye konuştu. 2000’li yıllara kadar sırt değil, direkt göğüs büyüklüğünün göstergesi olan kalıplar içinde B cup dışında yerli üretim yapılmadığını dile getiren Atakan, “Üretici talebe göre üretim yapar. Biz artık DD cup bile üretiyoruz. 2000’li yılların başında B Cup satışlarımızdan yüzde 80 pay alırken, şimdi C ve D cup satışlarının payı yüzde 60’ı geçti. Ölçüler yıllar içinde büyümeye devam ediyor” diye konuştu.
 
Birkaç yıl öncesine kadar kadınların sutyen ölçüsünü çok daha az bildiğini ifade eden Atakan şöyle devam etti: “Kadına çamaşır bedeni sorulduğunda elbise bedenini söylerdi. Hâlâ benzer durumlar yaşanıyor. Ama bilinç arttı. Satışların yüzde 60’ı pamuklu kumaşlardan geliyor. İkinci sırayı ise dantelli çamaşırlar alıyor. Kombinezon, jartiyerli set gibi daha erotik çamaşırların oranı ise yüzde 10’da kalıyor. Erotik çamaşırlarda satış büyükşehirlerde daha fazla. Anadolu’da ise ilgi ağırlıklı olarak Doğu illerinden geliyor.

3208
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Kadın haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar