Osmanlı Tokadı sosyal medyayı salladı

Osmanlı Tokadı sosyal medyayı salladı 14 Nisan 2013 08:28

Okunma Sayısı : 2373
Yorum Sayısı : 1
 

Osmanlı Tokadı adlı dizi TRT1 ekranlarında izleyici ile buluştu.


ENSONHABER.com/DETAY HABER İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmed dönemi üzerine kurulu Osmanlı Tokadı adlı dizi TRT1 ekranlarında izleyici ile buluştu.
 
 
Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul ve Mazhar Alanson'un paylaştığı yeni dizinin ilk bölümünde, Bizans surlarına bayrağı ilk dikecek kişi olmayı hayal ederken günümüze ışınlanan iki yeniçerinin maceraları anlatıldı.
 
Dizinin karakterleri Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir. Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler. Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır; çünkü kötüler kötüsü Alexandros, Bizans'ın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet'i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina'yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin, Akşemsettin Hazretleri'nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri "o halde beyaz tavşanı takip edin" diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir vee onları fırsatlar yüzyılına, 21. yüzyıla gönderir.

 TRT'de ekrana gelen dizi, gerek taşıdığı tarihi dokusu gerekse güncel esprileriyle izleyiciden tam not alırken Twitter'da da gecenin en çok konuşulan konularından oldu.

2373
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 1  
Misafir - 14 Nisan 2013 09:04
Tek kelimeyle mükemmel bir dizi gülmekten karnım ağırdı diyebilirim dizi yapımcısını oyuncularını ve emeği geçen herkesi yürekten kutlarım son zamanların en müthiş dizisi defalarca ilk bölümünü izlesem bıkmam harikaa herkese izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum teşekkürler osmanlı tokadı teşekkürler TRT 1 süpersiniz

Diğer Medya haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar