Celladına aşık olmuşsa bir millet

Celladına aşık olmuşsa bir millet 27 Mart 2014 23:38

Okunma Sayısı : 1534
Yorum Sayısı : 0
 

Türkiye yıllardır cellâdına âşık olmuş ve bu aşktan gözü kör olmuş durumda. Komşu ülkelerle sıfır sorun politikası ile yola çıkan Türk dış politikası, gelinen noktada komşuları ile tarihte hiç yaşanmayan büyük sorunlar yaşıyor veya yaşamaya gebe… Peki, ne için? Kimin için? Sorularının tek şıkkı var; ABD’nin BOP’u için…

Tahsin AYDIN

Amerika, Ortadoğu coğrafyasına hakim olmak için BOP’unu fiiliyata geçirmek istedi. Başkan aradı. Birini ülkemizden buldu. RTE bu projeye eş başkan oldu. Pembe rüyalarla başlayan bu eş başkanlığın gerçek hayata yansıması çok acı oldu. 
Milyonlarca Müslüman katledildi. Bölgemizde lider ülkeydik, saygın ülkeydik. Özellikle İslam coğrafyasında büyük bir itibarımız vardı. Artık saygınlığımızı kaybettiğimiz gibi istenmeyen ülke olduk.    
Müslümanlar artık şu soruyu soruyor; Yüz yıllarca bizleri, Haçlılara karşı koruyan Türklere ne oldu da şimdi Haçlı ile bir olup, bizim kanımızı döküp, namusumuzun kirletilmesine göz yumuyorlar? 
Ortadoğu’nun sancaktarı Türkler ve ülkemiz iken kaderin bir cilvesi herhalde ki şimdi Müslümanları Ruslar koruyor, kolluyor, maddi ve manevi haklarını savunuyor…
Amerika, BOP ile birlikte Karadeniz’i Amerika gölü yapma projesini de devreye koydu. Bu amaçla 21.yy başlarında Gürcistan başta olmak üzere Kafkas coğrafyasında Turuncu devrimler yaparak, Amerikan yanlısı liderleri devlet başkanı seçtirdiler. 
Türkiye’de ise NATO kılıfı altında Karadeniz kıyılarında NATO üsleri kuruldu, Amerikan gemilerinin yine NATO kılıfı altında Karadeniz’e açılmalarına izin verildi.  Türkiye, Amerika’nın bu projesinin hayata geçmesi için yine en ön safta hareket etmeye başladı.
Amerika’nın bölgede rahat hareket etmesinin en önemli iki nedeni vardı. Birincisi Türkiye’nin tam anlamıyla Amerika’nın yanında yer alması. İkincisi ise Rus ekonomisinin o dönemde iflas etmesidir.
2005 yılından itibaren Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in, Milli Ekonomi Modelini uygulamaya koyan Rusya, 2 yıl içerisinde toparlanmaya başlayarak, Amerika’nın karşısında durmaya başladı. Kafkas ülkelerindeki Amerikan yanlısı devlet adamlarının halk tarafından iktidardan indirilmesi Rusya’nın gücünü daha da arttırdı.  
Amerika ile Rusya en son Ukrayna’da karşı karşıya geldi. Türkiye ise yine safını Amerika olarak belirledi. Ukrayna’da karışıklıklar başlayınca, Türkiye’yi olayın içine sokmak için Türkiye, Kırımı alabilir gazı verilmeye başlandı. Rusya, Suriye’de gösterdiği tavrı Ukrayna ve Kırım’da da gösterdi. 
Kırım’da referandum yapıldı ve halkın tamamına yakını Rus yönetimine girmeyi kabul etti. Bu neticenin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep şüphesiz Milli Ekonomi Modeli ile Rusya’nın güçlü bir ekonomiye sahip olmasıdır.
Kırım’da seçim yapıldı, demokrasi şartları uygulandı ancak Amerika, AB ve Türkiye bunu kabul etmediğini açıkladı. Peki, adama sormazlar mı? Siz değil misiniz demokrasi adına (!) milyonlarca Müslüman’ın kanını döken! Şimdi niye…
Türk dış politikası unutmamalı ki, biz, Hatay’ı da bu yolla aldık. Hatay halkı seçim yaptı ve Türkiye’ye katılma kararı aldı. Sizin bu kafanıza göre Hatay halkı yanlış yapmış oluyor. Öyle mi!
Bütün bu yaşananlarda en büyük sorumluluk millete düşüyor. Millet ise cellâdına âşık olmuş vaziyette idam hükmünün uygulanmasını bekliyor. Ömer Hayyam’la bitirelim…
Cellâdına âşık olmuşsa bir millet,
İster ezan, ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

 

Müstahaktır ona her türlü zillet.

1534
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Politika haberleri
 
  • Yazarlar
 
 
 
  • Astroloji
 
  • SOFRA CADISI
 
  • Gazete Manşetleri
 
  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar