Selin Ortaçlı: 'Eleştirilmekten korkmuyorum!..'

Selin Ortaçlı: 'Eleştirilmekten korkmuyorum!..' 25 Ocak 2012 12:51

Okunma Sayısı : 4788
Yorum Sayısı : 0
 

"Doktorlar" dizisiyle oyunculuğa adım atan Selin Ortaçlı, ilk kez başrolde büyük bir sınav vermeye hazırlanıyor.

- 'Oyunculuk mu yoksa sunuculuk mu?' diye sorsak, siz hangisini tercih edersiniz?

Şu an hiçbiri ağır basmıyor. Sunuculuktan önce, tasarımcılık işiyle ilgileniyordum. Üniversitede eğitimimi onun üzerine almıştım. Farklı şeyler yapmayı sevdiğim için hepsinin yeri ayrıdır. Dizi yayına girip oyunculuğun tadına varamadığım için ayırım yapabilecek durumda değilim. Oyunculuğun diğer işlerden farkı; deneyemediğin şeyleri deniyorsun. Kendin dışında birine bürünüyorsun. Hayatta açık etmek istediğin şeylerde kendini saklarken, burada başkası olduğu için her şeyi dibine kadar yaşıyorsun. Onun için 'deli işi' diye tasvip edilen oyunculuk daha çok ağır basıyor diyebiliriz.

DOKTORLUK TECRÜBEM VAR!

- Genel cerrah Nazlı karakterini oynuyorsunuz. Rolünüz için bir çalışma yaptınız mı?
 
Daha önce 'Doktorlar' dizisinde oynadığımı için bir avantajım vardı. O zamanlar gözlem olsun diye iki ay boyunca ameliyata girdim. Bu kez de 'Nazlı' karakteri şeker hastası ve insülin kullanıyor. Doktor vasıtasıyla şeker hastalığı konusunda bir çalışma yaptım. 

- Küçükken kime sorsanız 'doktor olacağım' derdi. Sizin de böyle bir idealiniz var mıydı? 
Yoktu ama çok seviyorum. Ameliyatları izlerken keyif aldığımı gördüm. Tıp okumamış bir insana nasip olmayacak bir durum yaşıyorsunuz. Şanslıyım, doktorluk tecrübem var diyebiliriz.

ELEŞTİRSİNLER Kİ DAHA İLERİYE GİDEYİM

- Oyunculuğunuzu geliştirmek adına neler yapıyorsunuz? 

Sunuculuktan sonra oyunculuk denemek istediğimde bunun altını doldurabilmek için Şahika Tekand'tan bir yıl süresince eğitim aldım. Fakat bu proje gelince devam edemedim. Şahika Tekand tiyatro bazlı olduğu için kamera tekniklerini pek bilmezler. Ekran o anlamda bambaşkadır. 'Okula mı gitmeyi tercih edersin?' yoksa 'dizinin 100 bölüm gitmesini mi tercih edersin?' diye sorsalar, 'dizi devam etsin' derim. Çünkü orada yaşayarak görüyorsun. 

- Sizi ilk kez başrolde göreceğiz, eleştirilere açık mısınız? 
Eleştirilerden korkmuyorum. Daha çok yeniyim ve bir şeyleri ispatlamaya çalışıyorum. Eleştirilere açığım ama önemli olan niyet ve üsluptur. Ters üsluplarla karşılaşmam umarım. Herkes eleştirsin ki daha ileriye gideyim.

ÇIKIŞ NOKTAM VİCTORİA'S SECRET'Tİ 

- Mesleğiniz olan tasarımcılık üzerine çalışmalarınız var mı? 

Mezun olduktan sonra kendi butik iç çamaşır markamı kurdum. Çok renkli, herkese hitap etmeyecek tasarımlar var. Bazıları 10 parça alırken bazıları da hiçbir şey almadan gidebiliyor. Markamın her şeyiyle ben ilgileniyordum. Bir mağazam yok, koleksiyonu beğenen mağazasında satıyordu. Dolayısıyla işi kapattım diyemem ama bir süredir duruyor. İnternetteki satışları zaten devam ediyor. 

- Herkes giyim ya da takı üzerine bir çalışma yaparken sizin iç çamaşır tasarlamanız oldukça cesaret isteyen bir iş olsa gerek. 
Gerçekten çok zordur. Çünkü tekstilin en zor alanıdır. Atölyelerde iç çamaşır üretmek için gerekli olan makinalar farklıdır. Bu nedenle de atölye bulmak zordur. Benim çocukluk hayalimdi. Bu zorlukları düşünüp ya hiç girmeyecektim ya da 'hayalim' diyerek yaptığım yere kadar yapacaktım. Ben ikinci şıkkı seçtim. 

- Markanız ilerleyen zamanlarda Victoria's Secret markasına rakip olabilir mi? 
Rakip demeyelim ama çıkış noktam oydu. Victoria Secret defilelerinde kullanılan şov malzemelerinin mağazalarında satılmadığını gördüm. Diğer markalarda da aynı şekilde hüsrana uğradım. Bu yüzden ben de kendi tasarımlarımla şov malzemeleri ürettim. Yaptığım aslında dünyada ilk ve tek olan bir şey. 

- Defile yapmayı düşünüyor musunuz? 
İki senedir bu marka var ve geldiği noktada defile istiyor. İnşallah olur ama biraz vakit lazım.


S


 

4788
Yorum Yap
Üye olup yorum yaptığınız taktirde yorumunuzda kullanıcı adınız görünecetir. Üye Ol / Üye girişi
 

Yorumlar

Toplam Yorum Sayısı : 0  

Bu habere ilk yorumu siz yapın

Diğer Röportaj haberleri