Kadınların yeni tercihi

Vajina estetiği son yılların en fazla dikkat çeken ve talep gören estetik operasyonlarından bir tanesi.

Kadınların yeni tercihi

Vajina estetiği son yılların en fazla dikkat çeken ve talep gören estetik operasyonlarından bir tanesi.

Kadınların yeni tercihi
24 Şubat 2016 - 19:32

Bunun sebebi ise, kadınlar artık eskisinden daha fazla girişken ve sorunlarını dile getirmekten çekinmiyor olmaları diyebiliriz. Vajina estetiği de bu şekilde daha fazla dile getiriliyor ve kadınlar tıpkı yüz bölgelerindeki sorunlar gibi, vajinalarının da sorunlarına çare bulmaya çabalıyorlar. Vajina estetiği ise, labia renk açma, labiaoplasti, Venüs tümseği estetiği, vajina daraltma ve buna benzer operasyonlarla kadınlara kaybettikleri mahremiyet güzelliklerini tekrar kazandırıyor.

Vajina estetiği denildiğinde akla ilk olarak vajina daraltma operasyonları gelse de, aslında vajina bölgesine ait yapılabilecek birçok işlem var. Bunların tamamını kapsayan ve Mocaco’da yapılan bir kongrede Altın Bistüri ile ödüllendirilen Genital Güzelleştirme tekniği ise, Op. Dr. Bülent Cihantimur’a ait. Teknik geleceğin estetik cerrahisi olarak tanımlanıyor ve kadınlara ameliyatsız vajina estetiği yaptırma şansını veriyor. Genital güzelleştirme tekniğinden biraz bahsedecek olursak, ilk etapta vajina daraltma konusunu gözlemleriz. Hastanın kendi bölgesel yağından alınan bir miktar yağ, zaman içinde kontrolsüz doğumlar, kürtajlar ve hormonal değişim sonrasında genişleyen vajinaya enjekte ediliyor. Bu yağ Cihantimur yağ transferi olarak dünya tıp literatürüne geçmiş bir teknikle alınıyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği bu yağ transfersistemi, mevcut genişlemeyi ve form kaybını dengeleyerek, vajinada daraltma sağlıyor.
674
Tıpkı yüz bölgesinde olduğu gibi vajina bölgesindeki sarkmalar içinse, isim ve patent hakkı Bülent Cihantimur’a ait olanÖrümcek Ağı Estetiğikullanılıyor. Hastaya göre belirlenen adette ip, iğneler vasıtasıyla bölgeye enjekte ediliyor ve form kazandırılıyor.

Vajina estetiğine farklı bir bakış açısıyla yaklaşan genital güzelleştirme operasyonu içinde kullanılan bir başka konsept ise, Venüs tümseği estetiği. Burası, sezaryen dikişiyle klitoris arasında kalan yağlı alandır. Bazı kadınlarda olduğundan çok daha fazla yağlı olan venüs tümseği, kadının klitoris bölgesini kaplayarak ilişkiden zevk almasını zorlaştırır. Ayrıca bikini ya da mayo gibi plaj kostümleriyle de estetik dışı bir görüntü oluşturan bu alandan yine genital gençleştirme tekniği sayesinde kurtulmak mümkün.

İç çamaşıra sürtünerek tahriş olan, deri fazlalığı sebebiyle farklı enfeksiyonlara yol açan sarkık labia yani dış ve iş dudak bölgesi ise, yine vajina estetiğinde ameliyatsız bir şekilde lazer kullanılarak tedavi edilebiliyor.

Bu haber 2919 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum