Bugun...
13 YAŞINDAKİ KIZIN BEKARETİ BOZULMADAN...'


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

 Yukarıda başlığını attığım ileti:bana 30 Aralık'da geldi.
İnsanı daha ilk satırlarında ajite eden bu iletiyi önce okumak istemedim.Yollayan bir arkadaşım olduğu için korkarak satır aralarında dolaşmaya başladım.
Şöyle başlıyordu yazı.'Midenize kramp girmeden okuyabilir misiniz bu yazıyı'?

'Kız 13 yaşında, bekaretini henüz kaybetmedi, kaybetmesi başımızı belaya sokar ona göre'!!!
Bunu söyleyen; küçük yavruyu pazarlayan kadının müşterilerine uyarısıydı. 
Kadını şöyle tarif ediyor paylaşımcı;'kadın şişman başı bağlı'.
  'Her meslekten, her yaştan erkek kalabalığı kadının bu uyarısına başlarını sallıyorlar.
Teker teker, birbirlerinin sırasını bekleyerek odaya giriyorlar.Ve odaya giren erkekler küçük kızın bekareti zarar görmesin diye......'Devam ediyor paylaşımcı.
'Bu korku filminin, çok gerçek erkekleri kimlerdir ne işler yaparlar öğrenecektik tabiki'(bunu söyleyen o bölgede yazarlık yapan duyarlı birisi)Olanların peşine düşüyor ve mahkeme belgelerine katkıda bulunuyor ve ekliyor:'şaşırıp kaldım'
R.S-Kızıltepe Kaymakamlığı Y....İ...Müdürü
E.E-Ordudan ihraç edilen Yüzbaşı
E.A-Zabıta memuru
Ş.O-Belediye memuru
C.U-M....Vakıflar Şube Müdürü
M.T-Ziraat Odası Başkanı
A.A Astsubay
Ü.E-İlk öğretim Okul Müdür Yardımcısı
H.U-Muhtar
A.G-Tedaş işçisi
O.Ç-Üniversite öğrencisi
S.K ve A.A Serbest meslek.
Sadece şaşıranlar bu işin üstüne gidenler değil!Çünkü ben de şaşırıp kaldım nutkum tutuldu.Sizler de şaşırıp kaldınız üzüldünüz tiksindiniz değil mi bu kocaman iş güç sahibi çoluklu çocuklu adamlardan?Ben listeyi eksik tutarak ve sizi daha fazla germemek adına diğer 'iblis' müsvettelerini yazmıyorum. Devam ediyor ileti.
  'Doktorlar;küçük kız hastaneye getirildiğinde vakit kaybetmeden onu ameliyata alıyorlar.Çünkü minik kız bir yere oturamıyor.Dört ameliyat yapmak zorunda kalıyor hekimler minik hastasına.....

  Aslında bir avukatın duyurusu olan bu yazının içine girmiş olan(sanırım ek bilgileri toplayan) yazar satır aralarında şöyle devam ediyor.'Serbest meslek sahibi olan kişi utanmadan bu işi yaptıktan sonra küçük kıza'kızım kusura bakma şeytana uydum benim de senin kadar bir kızım var.Ramazanda bana gel de karnını doyurayım'.

  Mardin 1.Ağır Ceza mahkemesinin: '13 yaşında 26 erkeğe satılan küçük masum çocuk için'kendi rızasıyla birlikte olduğu'yorumu mahkeme beyanlarına aynen  böyle geçiyor!!!!

Bu iletiye şöyle bir not eklenmiş sonunda.'Bu iletinin ibreti alem için bütün Türkiyede dolaşması gerekiyor.Toplumun vijdanını sızlatan bu olaya sahip çıkmak namuslu ve dürüst insanların görevidir'.
Avukat Ömer Kavili-İstanbul Barosu.

Dileğim; içim daralarak okuduğum bu yazıyı davaya bakan avukatın ricası ve beklentisi doğrultusunda sizlerin de paylaşarak geniş kitlelere duyurmanız.
Diğer beklentim:Sosyal Aile Bakanı'nın bu tür iğrenç ve yaşanmaması gereken ve giderek artan böylesi ahlaksızlıklara; ivedilikle, yeni yaptırımları hayata geçirilmesi noktasında; caydırıcılığın ötesinde çok sert cezaların getirilmesi ve bu cezaların vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi en büyük dileğimdir.  
 
Sevgilerimle.Bu yazı 4317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI