Bugun...
BİR KÖPEK BİR PROFOSÖR,


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

Köpekler yaklaşık 12 000 yıldır insanlarla yaşayan sosyal canlı türüdür.Neden köpek? Dost canlısıdır insana bekçilik koruyuculuk yapar.Soğuk iklimlerde yük hayvanı olarak kullanılır avcılık yapar engellilerin eli ayagıdır gözüdür kulağıdır.Bitti mi? bitmedi! Arama kurtarma çalışmalarında hayat kurtarır.Çobanların en büyük yardımcısıdır sürülerin selameti için köpek:insanın olmazsa olmazıdır.Bitti mi? bitmedi! Bir lokma yemek verirsiniz sizi sizden çok sever.O bir lokma ekmek verdiğiniz asil dostunuz sizi lider beller onun sevgi odağı olursunuz.Onu terk etmediğinizde köpeğiniz en sadık arkadaşınızdır.Sizin böyle bir bağlılığa layik olmanızın ne deni de odur!
'Eğer bir köpeğiniz yoksa  bu sizinle ilgili bir sorununuz var anlamı taşımaz.Ama bir köpeğiniz varsa veya kediniz, bilmediğiniz bazı sorunlarınızın böylelikle olmadığını'da fark etmeyebilirsiniz.Çünkü siz bir hayvanı sevene dek veya hayvan edinene dek bir yanınızın eksik kaldığını o vakit anlarsınız'.
Çok önemli bir tespit bu! Zira 'Colette' 'Kusursuz dostlarımın asla dörtten az ayağı olamaz' inancı: kabul edelim ki iki yüzlü vefasız nankör acımasız insanoğlunu gördükçe ve o insanlardan kazık yedikçe bu dört ayaklı dostlarımızı sevmek korumak beslemek acılarını dindirmek gibi bir misyonu da vardır insanın.
Hayvan denilen bu canlılara: bırakın sevgi alaka göstermeyi, resmen hayvan düşmanı iki ayaklıların ne tür işkenceler yaptığını hepimiz iyi biliyoruz.
Ne yazık ki medyada bir kaç gün önceki haberi pek çoğunuz okudunuz ve eminim ki ben gibi üzüldünüz.
'Kedisi köpekler tarafından boğularak öldürülen....Üniversitesi Tıp Fakültesin'de Nöröloloji Profosör'ü M.S bir köpeği bıçaklayarak öldürdü'.Haberi okuyunca nutkum tutuldu.Bunu yapan bir tıp doktoru.Bu doktora siz veya ben gidip yardım alacağız.Sıkıntılarımız takıntılarımızı hezeyanlarımızı bungunluklarımızı anlatacağımız yetkili bir merci! Ne dehşet bir şey!.Canlı düşmanı olan bu adam; bana size nasıl faydalı olacak?.Kızdırırsam çok soru soracak olursam ya da canını bir biçimde sıkarsam demek'ki bıçağı kapıp boğazımı kesecek.O katledilen köpekle benim ne farkım var?O da canlı ben de canlıyım.Benim duygularım varsa onun da var!Canım acıtıldığında etim kemiğim ne denli yanarsa onunki de yanar.İtilip kakıldığımda ne denli üzülür kırılırsam o da, o denli üzülür kırılır.Beni kim yarattı ise onu da 'O' yarattı.
Peki niye yaptın? Kendimi korudum.Sen kendini korumak için birilerini bıçakla mı doğrayacaksın?
Hayır! sen canlı düşmanı sevgisiz cani ruhlu egoist acımasız bir adamsın! Ne senden iyi bir evlat ne koca ne baba ne dost olmaz olamaz!.Doktor olmuşsun ama 'adam' olamamışsın insanlaşamamışsın! Bu ayıp senin boynunda ölene dek asılı kalacak!Medeniyetin ölçüsü insanlarla sınırlı değil 'canlılar'la ölçülür.Anladın mı ' prof'.
Sevgilerimle.  Bu yazı 2509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI