Bugun...
İSİMLERDEN ANALİZ,


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

  Hepiniz bilirsiniz kimi internet sayfalarında: 'İsimlerin harf analizleri bu isimlerin harflerden yola çıkarak:sonrasında ise 'Numeroloji' adı altında analizleri  yapılır.Hatta doğum tarihiniz, doğduğunuz saat'e göre: geleceğiniz, nasıl birisiniz? gibi pek çok sözde 'kahince' saptamalar da vardır!
Ben bu analizlere itibar etmem edenleri de eleştirmem.Eleştirmediklerimin bir gün gelir akıllarını kullanacaklarını düşünmek isterim.
Ne var ki bu tür yayınları dikkatle izledikten  sonra; pek çoklarınız gibi; ben de kimi tv kanallarının belirli kesim üzerinden ticaret ve para kazanmaya yönelik safsataları noktasında sıradan kişilerin insanları aldatmaya yönelik aracılar olduğunu bilirim. 
Kendimce düşünen sorgulayan bir birey olarak ;bu saçmalıklar karşısında: yakınımda uzağımda olan kişilerin isimlerini hafızamdan geçirip, yaşadıklarını aldıkları isimlerden yola çıkarak amatörce değerlendirmişliğim vardır.Örneğin 'Oya' adı taşıyanların (yakın çevremdekileri kast etmek koşulu ile rastlantı olsa gerek), görmüşümdür ki hakikaten çileli meşakkatli bir yaşam süreci geçirdikleri doğrudur.Ya tanımadığım öteki 'Oya' lar ise bu tespitimin tam zıddı olarak ister medyada isterse tanışıklarımızın anlattıklarından  bu tanımlamamı doğrulamamaktadır! Demek istemem; bu safsataların yazıldığı anlatıldığı gibi olmadığıdır bilimsellikten uzaktır.Bu kandırmacaların dürtüsünden yola çıkarak küçük bir araştırma yaptım hem sizin için hem de kendim için.Seçtiğim ad 'Abdullah'
ÖNCELİKLE İSMİN ANLAMINA BAKALIM!
'Abdullah Allahın kulu'demek.(Bütün yaratılmış insanlar zaten Allah'ın kulu)'Harf analizinde Abdullah:
A: Algılama gücü yüksek.Ağır başlı.
B:Önsezileri yüksek- Başarılı.
D:Zorluklara direnen-Hırslı.
U:Mükemmeliyetçi.
L:Gizemli
L:--------
A:Algılama yüksek-ağır başlı
H:Sakin-itidalli
  'Abdullah isminin numerolojik analizi' (analizcilerin tespiti açar bakarsınız tanımlara)
A-1
B-2
D-5
U-25
L-15
L-15
A-1
H-10
Numeroloji  yorumcularına göre değer:74
'Bu toplam sayısal değer üzerinden kader sayısı bulunur buna göre bir analiz yapılır' deniyor.
Sonuç Abdullah isimli kişiler:azimli-bilimsel araştırmalara meraklı-her zaman doğrucu-hümanist-sakin içine kapalı'
Doğrusu iki kişi tanıyorum 'Abdullah'adında gerçekten de bu tanımlamalar uyuyor.Bu iki akrabama da saygı duymuşumdur hep.
  'Hümanist' açıklaması üzerinden gideceğim ayrıca: hayatının merkezinde insan olan-sevgi-saygı yumağı insancıl kişidir' hümanist.
  Yazıyı okurken nereden çıktı bu 'Abdullah' ve Abdullah'ın sözlükteki anlamı diyebilirsiniz! Nereden çıktığını söyleyeceğim.'Abdullah' denilen mahluk: Ayşegül adındaki genç bir hemşire kızımızın metrobüs de yüzüne tekmeyi atan küstah terbiyesiz adamın ismidir.
Dün yeniden sorgulanmak üzere yakalandı emniyet güçleri tarafından.Yüzündeki ifadeye takılıp kaldım orada.Gülümsüyor arsızca bir şeyler söylüyordu etrafa.Beden dilinden kılığından maço yürüyüşünden,aslında yaptığı eylemden zerrece utanmış bir hal sezilmiyordu bakışlarından.Bunu izleyen bir kadın bir insan olarak en azından şahsım adına bu mahlukatın ne denli acımasız terbiyesiz ve insan olamadığını her halinden okumuş olduğumu söyleyebilirim.
Ayşegül hemşire geldi ekrana sonrasında.Tek suçu şort giymek olan bu kız temiz yüzlü medeni bir babanın kolunda ağlıyordu.Korkmuş, onuru kırılmış psikolojisi cidden bozulmuştu Ayşegülün.
Bu iki insanın görünümü çok farklıydı birbirinden.
Abdullah ve Ayşegül bu toplumun değişik iki farklı yüzü idi.Birisi insan olarak büyümüş öteki mahlukat olmanın yolunda gitmişti.Gidemezsin kardeşim!Erkek özgürlüğü adına görüşlerinden dolayı hiç kimseye tekme atamazsın vuramazsın küfür edemezsin bakışlarınla taciz edemezsin.'Abdullah'adını hak etmiyorsun insan olma tanımlamasını ise hiç hak etmiyorsun, hak etmiyorsun!.Seviyesiz acımasız başkasının hayatını hiçe sayan bu mahlukatın gerekli cezayı almasını: kendini 'insandan' sayan bütün bireylerin, halkımızın, ciddiyetle, bu vahim olayın takipçileri olmasını bekliyorum diliyorum
Ben kendi adıma bu suçun takipçisi olacağım ve tarafım bilesin sevgili kızım Ayşegül!.
'Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım
Sevelim sevilelim,
Dünya kimseye kalmayacak'.
Sözlerinin sahibi büyük usta Yunus Emre'nin yüz yıllar önce söylediği  bu değerli dörtlüğün önemi inanınız ki çok önemli ve çok değerlidir!Bir düşünün ayrışmanın kavgaların temeli eğitimden öncedir ve 'sevgi' çok önemli bir değerdir.Sevgisiz insan beni çok korkutur ve ondan her türlü kötülüğü bekleme gibi bir tedirginliğim vardır!
Sevgilerimle.Bu yazı 2698 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI