Bugun...
O KIZ !


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

  İstemesem de gözümün önüne asla görmek istemediğim bir tablo geliyor.Sanki o tablo; rüyadan uyandıktan sonra  yeniden uykuya daldığımda 'tekmili birden' bir hikayeye zorlanmam gibi.Elbette o görüntüyü silmek için çaba sarfediyorum. Ne açık havada dolaşmak, ne birşeyler okumak bir iş ile oyalanmak takıntı haline gelen o filmi silmiyor silemiyor.
  Hikaye roman yazanlar yazacakları ana temanın çerçevesini çizerken; ya bizzat yaşadıkları ya da tanık oldukları olayların bahçesinde dolaşarak o hikayeyi şekillendirirler ya da düşlerindekilerini bilgi ve öğrendikleriyle ilmek ilmek örmeye çalışırlar.Bende öyle oluyor.
İşte o zorlandığım ama aklımdan bir türlü atamadığım yaşanmış ya da yaşanacak:  kirli kabul edilemez utanç verici  o gerçekler  özellikle de bizim ülkemizde ne yazık ki sorumsuz aciz cahil ailelerin gölgesinde ve basiretsiz hükümetin himayesinde çokça yaşanmaya başladı.
Bu gerçeği yansıtan hikayeler ne yazık ki bu güne dek 40 bini bulmuş kız çocuğunun cehenneme sokularak cehennemde cayır cayır yanma yakılma  gerçekleridir. 
  Adamın kaç yaşında olduğunun önemi yok! İster25-ister-45-50-60-35-70 olsun.Burada yandığım: 9-8-11-13 isterse 14-15 yaşındaki çocukların telafuz edilmesi!
Bir düşünün bu yaşlardaki kız çocuklarının üstünde: aldatmacayı bir kez daha kandıran gelinlik bozması giysiler.Tafta tül dantel her ne ise hiç farketmez.Rezilliğin aymazlığın utanmazlığın katmerleşen acımasızlığına bulaşmış kirli ucube  gelinlikler.Bu acımasızlığı katmerleştiren bir kırmızı kuşak, ağlayan gözlerden kan akmasına inat, boy boy küçük gelinler!
O kızın minicik dudakları kırmızıya bulanmış cinayet lekesi! Minicik ayaklarda minicik düz iskarpin.
Saçlarına bebeklik saçlarının son bukleleri düşmüş.Tıpkı 'RENOİR'ın tablolarındaki çocuk melekler gibi.Tertemiz ve masum.Ortada bir tören var.O kız, ne olanların farkında ne de öteki çocuklar olanların idrakında.Koşuyorlar oynuyorlar yerlere düşüyorlar çocuk dünyalarında mutlular.
Cellatlar az sonra sandalyeyi devirip kurbanı katledecekler o savunmasız bedeni zalimin eline teslim edecekler.
Kurbanın boynunda ğögsünde kolunda altınlar.Kurbanlık: olacakların farkında değil hala oyun peşinde bir o yana bir bu yana koşuyor.Kurbanın son  sevinci! bir Allahın kulunun umurunda değil.Malını satan ana babanın gözü ışıltılı ziynetlere hapsolmuş.
Yaşı belli olmayan adamın salyaları kudurmuş hayvanınkinden bin beter.Ayaklarında sivri uçlu kocaman pabuçlar dudağının üstünde salyalara bulanmış kara bir bıyık.Belki topuklarına basmış bu pedofili suçlusunun hayallerini süsleyen o minicik kızın o minicik fidanın henüz meyveye durmamış dallarını, yeşile dönmemiş yapraklarını budama zevkinden aldığı zevki  kendinden geçmişliğini, anlamak hiç de zor değil!
  Nereye gittiğini ne olacağını bilmeyen o çocuk belki de son kez koşarak sek sek yaparak kapatılacağı o kapana doğru ilerleyecek.Ve o kapan annesinin babasının ablasının ağabeysinin olmadığı, güvendiklerine korktuğunda koşamayacağı bir ölüm odasıdır artık.
Ahlaksızlığın eşliğinde hazırlanmış infaz yatağının ne süsünden ne varlığından habersiz o minik kız.Ama bir şeyin farkındadır yanlız ve çok korku dolu olduğu.....
Karşısındaki  cehennem zebanisi adama bakıp kapının açılacağını kurtarılacağını bekliyor titriyor olmalı.
Oyun zannettiği sevinerek giydiği elbisesinin sökülüp üstünden alınmasıyla; artık  başına geleceklerin bir felaket olduğunu   çocuk kalbiyle de olsa biliyordur elbet. Kirli kocaman ellerin ürperen tenindeki acısı, acının dehşete taşıdığı korkunun çığlıklarını da  duyuyordur.
           VE,
Az sonra  belki ölüm gerçeğinin kendisi olmasa da;cehaletin ölüm fermanına imza atmış bir anlayışın  dayanılmaz vahşi aç gözlülüğünde o minicik bedenini,  geleceğini paramparça  edecek yırtıcı bir insanın elinde sonlanacak bir yaşamın kurbanı olarak kavrayamasa da ileride  kendisini yağlı ipe asanları da unutmayacaktır.Ne var ki bu unutmamışlık sonsuza kadar yaralanmış bir yüreğin de tesellisi olamayacaktır!
  Ya ben? Bu teselli bulmayacak yüreklerin anısına : 40 Bin yavrumuzu kör kuyuda çiyanlara atanlar ile bu yasada direnenlere lanet okuyup bu uğurda savaşacağım.
Sevgiler.Bu yazı 3126 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI