Bugun...
'ÖP BENİ'


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

Yol yorgunluğumu atmak üzere bir dinlenme tesisinde mola verdim.Bir kahve içip kalkacağım.Tenha bir yere iliştim siparişimi bekliyorum.Önümdeki masada üç kişilik bir aile var.Kız çocuğu masanın üstünde oturuyor bacakları ayrılmış.Yaşı iki ya da en fazla üç.Anne durmadan kızı dudaklarından öpüyor gülüşme bitince eğlenceye baba başlıyor.Adam önce dilini uzatıp maskaralıklar yapıyor sonra da bebeği bu kez o öpüyor dudaklarından.Rahatsız oldum kahvem gelince uzak bir yere attım kendimi.
  Yıllar önce:tanıdığım bir aile o yıl yine yazlığa gidiyorlar.Kaldıkları sitenin bir bakkalı var.Ancak bakkal el değiştirmiş.Küçük kız bir adım ötedeki o yere gitmeye alışkın.
Yine bir gün dondurma alıp eve dönüyor ve her şey eskisi gibi normal görünüyor.
Bir hafta sonra çocuk sık sık ağzını yıkamaya başlıyor.Bu davranışları gece uykudan kalkıp gecenin bir vaktinde sıklaşmaya başlayınca ailenin dikkatini çekiyor ama bu davranışın  nedenini öğrenemiyorlar. Ufak kız bu işi öyle ileriye götürüyor'ki dudakları sabunla ovulmaktan yara oluyor.Sonra çocuğu bir psikolog'a götürmeye karar veriyor ebeveynler.
  Uzun uğraşlardan sonra iş anlaşılıyor.Bakkal ağabey kız dondurma almaya gittiğinde 'öp beni'diyince kız onu yanaklarından öpüyor.Hayır diyor adam 'dudaklardan öp beni'.Kız bu kez de genç adamı dudaklarından öpüyor ve her seferinde teşekür ediyor minik yavruya onu sevecen bir biçimde uğurluyor.
Kız bakkala son gittiğinde bu kez sapık adam 'aç bakalım ağzını kapat gözlerini' diyince çocuk bunun bir oyun olduğunu sanıp denileni yapıyor.Adam dilini minik ağzın içine uzatınca kızda bulantı oluyor kapının önüne kusuyor.
Psikolog olayı açığa çıkardığında hastasına soruyor.Neden kendini öptürdün bir yabancıya?Hastasının yanıtı çok masum ve net.'Annem'de babam'da beni hep dudaklarımdan öpüyorlar'.
  Çocuk tedaviye alınıyor.Çünkü:Psikasteni tedavisi uygulanacak.Psikasteni:(kirli olduğu sanılan o şeyin yıkanıp temizlenme dürtüsü ile arınıp kirliliği bertaraf etme takıntısı).

  Bunun yanısıra'Öpücük hastalığı(ENFEKSİYOZ MONONUKLEOZ)denilen bir hastalık var ayrıca.'Bu hastalık her yaşta görülebileceği gibi, genelde 15-18 yaş grubu ile 5 yaşın altında'ki çocuklarda görülüyor.
Yüksek ateş,halsizlik boğaz ve baş ağrısı gibi durumlar göstermekle beraber hastalık yavaş seyrediyor 
Bundan dolayı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları'ailelerin çocuklarını özellikle dudaklarından öpmekten kaçınmalarını öğütlüyorlar.Çünkü virüs, tükürük ve ağız salgıları yolu ile çocuğa bulaşarak ciddi hastalıklara davetiye çıkarabiliyor!
Anlayacağınız;çocukları dudaklarından öpmenin pek çok sakıncaları olmasının yanısıra sağlık açısından da ciddi sorunlar yaşanabileceği ortada!
  O kız çocuğuna ne'mi oldu söyleyeyim? Uzun tedavilere karşın takıntısından malesef kurtulamadı ve ailecek mutsuz oldular.
  'ÖP Beni'gibi masum söylenmiş bir sözün çocukta bıraktığı algı ne yazık'ki o güzel kızın hayatını bitirdi.Benden söylemesi.Sizlerin de bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Sevgilerimle.Bu yazı 3399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI