Bugun...
' POL POT '


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

 ' POL  POT '

  Babam, acımasız faşist  heriflere kadınlara kızdığında 'POL POT'  derdi! O zamanlar küçük olduğum için kimden bahsettiğini anlamazdım.

 'Pol Pot; Kamboçya Kralı  Sihanouk 'dan sonra  ülke yönetimini ele almış zat. Parası ve eğitimi olan herkese düşman bu zat: Kralın 15 yıl  Kamboçya'yı huzur içinde yönettiği  bu ülkeyi kısa zamanda cehenneme çevirme becerisinde bulunmuş bir faşist.

Savunduğu  Kominist yönetiminin  gölgesinde liderliğe oturmuş iktidarın'da Ülkenin bütün insanlarının dış dünya ile ilgisini  kesmiş sonrasında ise halkına  kanlı bir 'cadı avı' başlatmıştır.

Bu ruh hastası herif entelektüel olan bütün bilim insanlarını ve eli kalem tutan  okuması ve yazması olanları'da işkenceden geçirtip yok etmiştir!

Pol Pot'un; 'Burjuva Medeniyetini' yok etme iddiasında'ki bu rejim; ne komiktir'ki gözlük kullanan  ya'da yabancı dil bilen herkes için geçerliydi.

  Ne tuhaftır'ki varsıl bir ailenin çocuğu olan Pol Pot Fransa'da iyi bir eğitim almıştır.

Ülkesine döndükten sonra öğretmenlik yapmaya başlamıştır.

  Pol Pot'a göre iyi insanlar sadece çiftçilerdir. Çiftçi olmayan herkes modern toplumun yozlaşmış bireyleri idi. Bu yüzden'de bu çarpık düşünceli cellat şehirleri boşaltıp  halkı köylere göçe zorlamıştır'.

 

  O dönemin fotoğraflarına baktığınız'da insanın  kanını donduran fotoğraflar görebilirsiniz! 

Bir bina var'ki iki katlı her yanı açık kapısız bacasız penceresiz. Devasa büyüklükte bir bina! Üst katında binlerce kafatası alt katında binlerce iskelet ve el kol kaval kemikleri.

Herif üç yıl içinde  4 milyona yakın insanı kurşuna dizdirmiş. Gömmeye zaman bulunamadığından o kuru kafalar futbol topu gibi yığınlar halinde dizilmiş etrafı açık binalara.

Fotoğraflar dehşet verici.

  Neden anlattım bu olayı aktarayım.

Sabah: mutfak tüpü bitti bayii aradım.(evde doğal gaz bağlı ama kullanmıyorum nedense?) Telefonuma her zaman'ki ses çıktı. Siparişimi verdim.'Araba arızalı akşama doğru geliriz'dedi. 'Geçen ay'da böyle demiştiniz buna bir çözüm getirmeyecek'misiniz diye sordum? Aman efendim nasıl bir cevap.' Haaaay haaay hanımefendiiiiiii' falan gibi küstahça cevaplar. Bıraksam adam beni  dövecek...telefonu kapattım ana bayii yetkilisini aradım. Muhatap olduğum kişi özür diledi gerekenin yapılacağını belirtti on dakika sonra servis geldi.

  Geçen hafta: bilgi'mi - ahlak'mı diye sormuştum yazım'da?

Bana telefonda cevap veren bayii elamanı ne ise Pol Pot'da  o!

Eminim'ki o elemanın eline fırsat geçse karşısındakine pata küte girişir.Biraz daha ileri gidecek olursa gözünü kırpmadan insan'da öldürür.

İnsanlar giderek yozlaşıyor asileşiyor çirkinleşiyor adileşiyor.

Elimdeki kitap 'Homo  Sapiens' in henüz başındayım. Ama kitap şimdiden ' Homo Sapiens'in ekolojik bir seri katile dönüştüğünün' ip uçlarını veriyor. Ben de merak ediyorum bu kitaptan neler öğreneceğim?

Benim İktidarlara tavsiyem: Amerika'dan Rusya'dan pahalı uçaklar almayı bıraksınlar şu 80 milyonu bir güzel psikolojik testten geçirip bu işin çaresine baksınlar.

Durum çok vahim!' Pol Pot' lar aramızda. Potansiyel katil olarak bir gün uyanacaklar!

 

Sevgilerimle.Bu yazı 3102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI