Bugun...
TECAVÜZ PATLADI!


Melike KARAKURT
karakurtmelike@hotmail.com
 
 

 Evet sevgili okurlar 'tecavüz' patladı! Cumhuriyet tarihinde ilk kez, bu yaşıma dek duymadığım eminim ki sizlerin de duymadığı  okumadığı kadar rezilliklere tanık oluyoruz birlikte.
Turizm patlar ihracat ithalat patlar  nufus patlar evlilikler boşanmalar patlar v.s. Ama gördük ki  bu da oldu tecavüzler de patladı.Aklıma her şey gelirdi de ahlaksızlıkların bu boyutta olması hiç aklıma gelmezdi.
Bir ülke savaştadır düşman gelir topraklarını istila eder sonra da oranın insanlarına tecavüz edebilir  geçmişte olduğu gibi tarih bu ahlaksızlıkları da arşive not düşer.Belki o vakit katliamlar tecavüzler patlar yok olmuşluğun darmadağınlığın içinde.Yaşandı çünkü bunlar!
  Biliyorsunuz ben köşemde:ensest taciz pedofili hakkında haddimi aşmadan belgelere dayanarak derleyip toparlayarak bir kaç yazı yazdım.Amacım: şiddete sapkınlıklara biraz olsun elimden geldiğince dikkat çekmek ve bu konuda ilgililere de seslenmekti.
Kızına tecavüz eden, kızına tecavüz edilirken bu iğrençliği seyreden, kocasına göz yuman anneden tutun da; sık görülmese de: hem annenin hem babanın iki kızına tecavüz ettiğini de sonunda  duymuş olduk.Bu vakaların adliyeye intikal ettiğini ve cezaların da gerçekleştiğini biliyoruz.Bu cezalandırılmaların yeterli olup olmadığı doğrusu ortada.Burada bunun tartışmasını yapmak her nekadar bana değil hukukçulara düşse de ülkemizde bu anlamda 'hak hukuk da yara almış zedelenmiştir kanımca.
Beni yine çileden çıkaran çoğunuzun bildiği  son olaydır.İki buçuk yaşındaki çocuğa taciz.Düşünsenize bir ahlaksız 'ALLAHSIZ KİTAPSIZ' gözü dönmüş bir mahlukat ın küçücük savunmasız el kadar çocuğun bedeni üzerinden haz basamaklarını çıkmaya kalkması ve bunu yapmadan önce 'ben bunu nasıl yaparım' dedikten sonra canına kıymaması veya kendini cezalandırmaması zaten o kişi hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini bize anlatıyor.
Aslanların öteki hayvanları parçalarken özellikle de  ceylanları yerken av'ın çektiği acıyı az çok seyredebildiğiniz ölçüde izlemişsinizdir ve bilirsiniz.Ben bu yüzden: timsahları ve aslanları pek sevmem.Oysa o hayvanlar da doğa yasalarının bir parçası olarak eko sistemin içinde ve olması gereken olmakta.Bunu bile bile üzülmemek elde olmuyor demek istediğim.Kaldı ki yırtıcı bir hayvan bile tok olduğunda ötekine saldırmıyor onu yemiyor.O zaman: 'insan'dan  saydığımız sözde beşerler: ne yazık ki hayvanlar kadar tok gözlü ve merhametli değil! Ne dersiniz?
Bu durumda:dünya terminolojisinin derhal değişmesi gerekir.İnsanlara 'canavar' ya da 'yırtıcı hayvanlar' 'hayvan' dediklerimize de başka bir isim bulma zorunluluğu vardır.Kimse kusura bakmasın: içimizde iyi olanları bilmekle beraber; ben bundan sonra yeni bulacağım ad ile insanlara vurgu yapacağım bilesiniz.(Örneğin:Yırtıcılar Diyebilirim.)
Bu iki buçuk yaşındaki bebe konusu ötekiler gibi çok vahim.Sizin torununuza ya da çocuğunuza bir sapık tecavüz etse ne yaparsınız?Bir düşünün içinizden.Ne yapacağınızı siz biliyorsunuz şu anda.Peki bu tür olaylarda neden sokağa dökülmüyoruz?Neden hukuktan, sosyal devletten taleplerimiz olmuyor.Neden tecavüz edilen çocuğun ailesine manevi destek vermek için sokaklara dökülmüyoruz?Neden tepkisiz kalıp bu ahlaksız adamlara meydanı boş bırakıp sesimizi yükseltmiyoruz?.Neden bu sapıklara caydırıcı mesajlar yollamıyoruz. Neden,neden neden?
Ülkemizde 7 saniyede bir kız  çocuğu evlendiriliyor!!!!!Her 10 dakikada bir özellikle kız çocuklarına şiddet uygulanıyor ve bu çocukların bazılarının öldükleri kayıtlara geçiyor.(Agider Başkanı Dr Figen Sayın'ın beyanatı) Bunu okuduğumda gözlerime inanamadım tekrar habere dönüp not aldım.Durdum derin nefes alıp toparlanmaya çalıştım.Bu ahlaksızlıkların verilen periotlarda gerçekleşmesi karsısında dehşete düştüm öfkelendim.Acaba bu haberler sizleri ne kadar ilgilendiriyor merak içindeyim!!!!!!!
Masaları donatıp sosyal medyada sunum yapmaya mı hazırlanıyorsunuz, yoksa:'beni sokmayan yılan 1000 yıl yaşasın mı diyorsunuz.?
  Adana da bir adam aile uyurken bir eve giriyor evin 4 yaşındaki çocuğuna tecavüz ediyor.Bu da medyadan bir başka haber.
Diyesim o ki siz varsıl olabilirsiniz ve çocuğunuza koruma alabilirsiniz.Ama görülüyor ki bundan böyle karınızla da yatakta yatarken koruma almanız gerekecek yanınıza!!!!!
  Antalya nın 'Kepez' ilçesinde yaşayan dört çocuklu baba zihinsel engelli kızına tecavüz ediyor defalarca hamile kalan 21 yaşındaki kızın bebeklerini boş araziye atan babaya 30 yıl hapis cezası veriliyor.
Sözün özü:Bu ülkede yaşayan, sapık ve düşünsel engelli olmayanların  sivil toplum örgütlerine tam destek vererek aynı zamanda   halk olarak bu konuda örgütlenip bir şeyler yapma zamanımız çoktan gelmiş geçiyor!
Bu eylemler protestolar yalnız insanlar için olamaz!.Öteki canlıların da korunmasından kollanmasından bir o kadar sorumluyuz! Başı taşla ezilmiş bir köpeğin görüntüsü sizi rahatsız etmiyor ve eyleme dönüşmüyorsa  o zaman kendinizi sorgulamanız gerekir.Benim için hepsi 'CAN'.iNSAN OLMANIN KOŞULU DA 'CAN' LARDA AYIRIM YAPMAMAK.Benden söylemesi.
Sevgiler.   Bu yazı 2701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI