halktv.com.tr'nin ortaya çıkardığı Tamince-rüşvet pazarlığında 2. perde...

Erdoğan'ın avukatı: Acıyıp HSK’ya vermedim, pişmanım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Ahmet Köhle'nin bir savcıyla rüşvet pazarlığını, Erdoğan'ın kişisel vekaletinin bulunduğu tek avukat olan Ahmet Özel halktv.com.tr'ye teyit etti. Geçen hafta Ahmet Köhle'nin yetkilerini Erdoğan'ın talebi üzerine alan Ahmet Özel, ses kaydından 5 yıldır haberdar olduğunu belirterek "Savcının hasta bir çocuğu varmış. Acıyıp HSK’ya vermedim. Pişmanım" dedi.

halktv.com.tr'nin ortaya çıkardığı Tamince-rüşvet pazarlığında 2. perde...
28 Eylül 2022 - 12:37

Fethullahçı Zaman Gazetesi’nin eski ortağı Fettah Tamince’nin Antalya’daki FETÖ soruşturmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı ile savcı arasında dönen rüşvet pazarlığı gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davalarında en yetkili avukat olan Ahmet Özel’e rüşvet skandalını sorduk. 2017 yılından beri bu olaydan haberdar olduğunu belirten Özel, “Bazı deliller vardı. Ancak savcının hasta bir çocuğu varmış. Acıyıp HSK’ya vermedim. Pişmanım” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel bugüne kadar pek çok iddia ile gündeme geldi. Özel’in yargı içinde oluşturulduğu öne sürülen İstanbul Grubu içerisinde önemli bir yere sahip olduğu, kritik davalarda hakim ve savcıları baskı altına alarak yargıyı etkilediği, bazı dosyalardan ise para karşılığı istenilen kararı çıkarttığı öne sürüldü. Hakkında pek çok FETÖ soruşturması bulunan Fettah Tamince’nin de yine Ahmet Özel ve ortaklarının çabasıyla aklandığı iddia edildi. Özel’in yetki vererek Antalya’daki dosyalarının başına getirdiği avukat Ahmet Kürşat Köhle’nin 2017 yılında Tamince soruşturmasının savcısıyla yaptığı rüşvet pazarlığı ise ‘FETÖ Borsası’nın nasıl döndüğünü, zengin iş adamlarının ya da siyasetçilerin bu soruşturmalardan ve davalardan nasıl aklandığını bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’e bazı sorular yönelttik. İşte yanıtları.
KAYNAK HALKTV.COM.TR

YORUMLAR

  • 0 Yorum