Yıldırım Demirören tarihi kararı açıkladı

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunda yeni bir dönemin başlayacağını söyledi..

Yıldırım Demirören tarihi kararı açıkladı

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunda yeni bir dönemin başlayacağını söyledi..

Yıldırım Demirören tarihi kararı açıkladı
24 Şubat 2016 - 18:27

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören düzenlediği basın toplantısında kurulların artık TFF tarafından atanmayacağını açıkladı..

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in sözlerinden satır başları şöyle;

Bugün burada buluşmamızın nedeni Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananlar değil, kulüp yöneticilerin de sözlerine cevap vermek de değil amacım… Uzun yıllardır olanlar bana hak verecektir. İsimler değişir, hakemler değişir, MHK'ler değişir ama dedikodularla tartışmalar hiç değişmez. Büyüklerin kollandığı savunuluyor, MHK sezon bitiremez denilir, o hakem düdüğünü assın denir… Bunlara bir de bahis iddiası eklendi. Bütün bunlar Türk futbolunun 90'lardan bu yana taşıdığı güvensiz ortamın nedeni.

Nasıl ki hakem atamalarına karışmıyorsam, MHK'nin de istifasını istemeyeceğim. Siz sanıyor musunuz ki, ben bu yaşananlardan dolayı üzüntü yaşamıyorum? Trabzonspor'un yaşadığı mağduriyete Trabzonsporlular kadar üzülüyorum. Düzen değişmedikçe başka camiların da canı yanacaktır. Umut vaaden bir hakemimizi kaybettiğimiz için üzüldüm. Ama ben üzülmekle yetinecek bir konumda değilim. Benim görevim genel kurulun bana verdiği yetkileri kullanarak, çözüm üretmektir. Şu anda çözümle karşınızdayım.

Deniz Ateş Bitnel için müthiş iddia!

 

Türkiye Futbol Federasyonu töhmet altında bırakılıyor. Bizim kullanmadığımız güce ihtiyacımız yok. Biz gelişmek için güçlerimizi paylaşmaya hazırız. Biz futbola odaklanırız. YÖneticilerin maç sonu yaptığı açıklamaları dinleyeceğimize, genç hakemlerin sözlerini dinlemeye razıyız. Kulüplerin gelişimine, oyuncu yetiştirme misyonuna, çocuklarımızın esenlik içinde futbol oynamasına daha da yoğunlaşırız.

"Hep hayalimizi kurduğumuz yeni futbol hayali için canla başla mücadele etmeye çalışacağız. Bugünün tarihini bir yere kaydedin. Bugün yeni bir sistemin kapılarını açıyoruz. Artık kurulları federasyon atamayacak. Futbol ailesi seçecek. Uygulanabilir adil bir çözüm için ortak bir çalıştay yapacağız. Yönetmeliklere yeniden şekil vereceğiz. Bu kararlarımızı açıklamada son dönemlerde yaşananların da elbet payı vardır. Sadece MHK değil, PFDK, Tahkim Kurulu için de bu sistem uygulanacak. Bu sistemin tüm ayrıntılarını netleştirip, önümüzdeki sezon hayata geçirmeyi planlıyoruz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum