Akılalmaz olay! Şeytan'ın fotoğrafı çekildi!

Ölüme mahkum edilen din adamı inanılmazı gerçekleştirdi ve mahkum olarak tutulduğu.

Akılalmaz olay! Şeytan'ın fotoğrafı çekildi!

Ölüme mahkum edilen din adamı inanılmazı gerçekleştirdi ve mahkum olarak tutulduğu.

Akılalmaz olay! Şeytan'ın fotoğrafı çekildi!
18 Haziran 2018 - 07:26

Yüzlerce ve hatta binlerce yıl önce insanlar tarafından yapılmış birçok eser ve yapı bulunuyor. Bunların hemen hemen tümünün ne işe yaradığını bilsek de bazı eserlerin gizemi bir türlü çözülemiyor.

İşte bilim insanlarının ne amaçla yapıldığını bir türlü açıklayamadığı en gizemli 5 antik eser...

Gizemi hala çözülememiş 5 antik eser1. Roma on iki kenarı1. Roma on iki kenarı

Roma on iki kenarı, antik Roma'dan bu yana rastlanan eserlerden biri. On iki kenarların ne amaçla kullanıldığına dair hiçbir belge yok. Bu sebeple on iki kenarların ne işe yaradığı ve ne sebeple üretildiği de bilinmiyor.

Bazı araştırmacılar on iki kenarların yön bulma amacıyla kullanıldığını düşünüyor. Bazıları da on iki kenarların yalnızca mumluk ya da oyuncak maskatlı kullanıldığı fikrini benimsiyor.

On iki kenarla ilgili bir başka iddia ise, kış mevsimi mahsüllerini ekmek için en uygun günü belirlediği. Buna göre çiftçiler on iki kenarı Güneş ışığının açısını tespit etmek için kullanıyordu.

2. Voynich Elyazması2. Voynich Elyazması

1912 yılında bulunan Voynich Elyazması'nın 700 yıldan daha eski olduğu düşünülüyor. Fakat keşfedildiği günden bu yana Voynich Elyazması'nın tam olarak ne anlattığı hala büyük bir sır.

Bilinmeyen bir dilde ya da kodda yazılan Voynich Elyazması'nda tuhaf bitkiler ve çıplak kadın resimleri ve semboller yer alıyor.

Dünyanın en ünlü kod kırıcıları Voynich Elyazması'nda ne anlatıldığı üzerinde çokça çalışsa da hiçbir sonuç elde edemediler.

Bazıları Voynich Elyazması'nın kadın sağlığı hakkında bilgilerin kaleme alındığı kişisel bir ajanda olduğunu düşünüyor.

3. Moai3. Moai

Büyük Okyanus'ta Şili'nin 3703 km açıklarında yer alan Paskalya Adası'ndaki som taştan yapılan devasa heykeller Moai'nin sırrı da bir türlü çözülemiyor.

Moai taşlarının 1250 ila 1500 yılları arasında Rapa Nui halkı tarafından oyulduğu tahmin ediliyor.

Tarihçiler, 887 heykelin arkasında bulunan ve bir türlü çözülemeyen şifreler konusunda da fikir birliğine varabilmiş değil. Bu kodların çözülmesi halinde, adada yaşayan halkın yok olmasına neyin yol açtığının tespit edileceğine inanılıyor.

4. Codex Gigas4. Codex Gigas

Dünyada Orta Çağ'a ait bulunan en büyük el yazması olan Codex Gigas'ın, Şeytan ve bir rahibin anlaşması olduğuna inanılıyor. Fakat burada da sorulması gereken soru şu: Neden böyle bir anlaşma yapıldı ve bu anlaşma neyi amaçlıyor?

Şeytan'ın İncili olarak da adlandırılan Codex Gigas'ın uzunluğu yaklaşık 1 metre.

Efsaneye göre ölüme mahkum edilen bir rahip, Şeytan'ın yardımıyla Codex Gigas'ı bir gecede kaleme aldı. Bazı iddialara göre de Codex Gigas, felaketlere ve salgın hastalıklara sebep oluyor.

5. Stonehenge5. Stonehenge

İngiltere'de yer alan, Neolitik Taş Devri ve Bronz Çağı arasında yapıldığı tahmin edilen anıt Stonehenge'in yapılış amacı da hala bilinmiyor.

Stonehenge'in yapımında kullanılan ve 300 km uzaklıktan getirilen dev taşların bu bölgeye nasıl getirildiğine dair bir bulgu da yok. 

Bazıları Stonehenge'in kral mahkemesi, druid tapınağı ve gök olaylarını tahmin etmek için yapılan bir tür anıt olduğunu düşünüyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu
 

Bu haber 1841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum