Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple'dan 3 farklı iPhone geliyor sırasıyla iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XI (ya da iPhone 9) adını alacak bu modellerden ilk ikisi, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’un yenilenmiş sürümü olacak.

Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple'dan 3 farklı iPhone geliyor sırasıyla iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XI (ya da iPhone 9) adını alacak bu modellerden ilk ikisi, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’un yenilenmiş sürümü olacak.

Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..
12 Eylül 2018 - 18:24

Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple'dan 3 farklı iPhone geliyor! Sırasıyla iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XI (ya da iPhone 9) adını alacak bu modellerden ilk ikisi, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’un yenilenmiş sürümü olacak. Yeni İPhonelerin özellikleri neler? Kaç dolardan satışa çıkacak? İşte son bilgiler...

Twitter Facebook Google Plus 117Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Ayrıca iPhone Xl (11) olarak adlandırılacağı söylenen modelin adı %100 oranında net olmasa da diğer iki modele göre daha ucuz olacak, çünkü tek kameraya ve LCD ekrana sahip.

Twitter Facebook Google Plus 217Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Diğer iki modelde OLED ekran varken, gelişmiş çift kamera bulunacak.

   Twitter Facebook Google Plus 317Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Tasarım değişikliği açısından çok önemli farklılıklar görmeyi beklemediğimiz yeni iPhone modelleri, Apple’ın cihazları performans açısından yenilediği S takılı modelleri gibi olacak.

Twitter Facebook Google Plus 417  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

SAAT 20:00'DE BAŞLAYACAK... 12 Eylül'de yani bugün Steve Jobs Theatre'da gerçekleşecek organizasyon, Türkiye saati ile 20:00'da başlayacak. Yeni iPhone modellerinin ön plana çıkacağı tanıtım, Apple'ın resmi YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Lansmanda yeni iPhone'lara ek olarak yeni iPad ve Apple Watch Series 4'ün de gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Twitter Facebook Google Plus 517  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

İŞTE YENİ MODELLERİN İSİMLERİ VE FİYATLARI... ABD basının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre, yeni iPhone modellerinin isimleri ve fiyatları şu şekilde... 
iPhone Xs (Giriş Seviye Model): 799 dolar 
iPhone Xs Max (Giriş Seviye Model): 999 dolar 
LCD ekranlı model - Xc (Giriş Seviye Model): 699 dolar

Twitter Facebook Google Plus 617  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

ÖNCEDEN BİLEN ADAM NE DEDİ?.. Yeni İPhonelerin fiyatlarının ne olacağı merak konusu... Morgan Stanley şirketinde analist olarak görev yapan ve yıllardır Apple’ın fiyat stratejileri konusunda en tutarlı tahminleri ortaya atan Ming Chi Kuo, 3 yeni iPhone modeli için tahminlerini açıkladı. Kendisine göre 6.5 inç iPhone X Plus 1000 dolar seviyesinde, 5.8 inç iPhone X 800 ila 900 dolar seviyesinde, ekonomik LCD panelli 6.1 inçlik iPhone X ise 600 ila 700 dolar arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

   Twitter Facebook Google Plus 717  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple, şimdiye kadar ürettiği en büyük iPhone modeli için 999 dolarlık bir etiketle karşımıza çıkarsa bir önceki yıla göre dengeli bir fiyat politikası izlemiş olur. Zira geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone X’un doğrudan halefi olacak 5.8 inçlik yeni telefon da 800 ila 900 dolarlık etikete sahip olacak.Kuo bu tahminlerin üzerinde kesin bir yargıda bulunmadan Apple’ın beklenen kötü senaryoyu da gerçekleştirebileceğini söylüyor. Bu senaryoya göre bütün fiyatlarda ortalama olarak 100 dolarlık bir artış meydana gelebilir. Yani iPhone X Plus 1099, iPhone X 2018 model 999 ve LCD iPhone X 799 dolar olabilir.

Twitter Facebook Google Plus 817  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

İPHONE XS'TEN İLK GÖRÜNTÜ İNTERNETE SIZDI... Teknoloji devi Apple, üç yeni iPhone tanıtacak. 9to5Mac’in haberine göre iPhone XS olarak isimlendirilen 5.8 ve 6.5 inç ekran boyutundaki modellerden ilk görüntü geldi. 9to5Mac'te yer alan iddiaya göre, Apple yeni modellerde 'Full Active LCD'ye yer verecek. Bu da cihazların çerçevesinin yarıyarıya küçülerek 0.5 milimetreye ineceği anlamına geliyor.

Twitter Facebook Google Plus 917  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Daha önce iPhone 6 ve iPhone 6 Plus tanıtıldıktan 1 yıl sonra iPhone 6s ve 6s Plus tanıtılmıştı. Tasarımlar sabit kalıp, cihazların işlem gücü arttırılmıştı.

Twitter Facebook Google Plus 1017  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Geçtiğimiz yıl Apple, iPhone X ile birlikte Apple Watch Series 3’ü de tanıtmıştı. Bu saat, harici olarak hücresel veriye bağlı kalan, yani telefon yanınızda olmasa da ona ulaşıp, aramalara yanıt vereceğiniz teknolojiye sahipti. Bu kez Apple, 2015 yılından bu yana büyütmediği ekranını da büyütecek.

   Twitter Facebook Google Plus 1117  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple Watch Series 4'ün sızdırılmış görüntüleri, Apple'ın daha önceki versiyonlara kıyasla daha ince bir gövdeye sahip saat tasarladığını gösteriyor. Saatin işletim sistemi, bu yıl gerçekleştirilen WWDC 18’de tanıtılan watchOS 5 olacak.

Twitter Facebook Google Plus 1217  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Kablosuz şarj teknolojisine beklediğimizden daha geç giriş yapan Apple, yeni kablosuz şarj istasyonu AirPower’la karşımıza çıkacak. Aynı anda bir ya da iki telefon, Apple Watch ve AirPods’u şarj etmesini beklediğimiz cihazda, şarj hızı geliştirmeleri olabilir.

Twitter Facebook Google Plus 1317  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

AirPodslar iki yaşını doldurdu. Yeni bir AirPods setiyle Apple, tahmin edebileceğimizden daha fazlasını sunabilir. Kablosuz şarj desteği ise bunlardan birisi. Ayrıca sezgisel sensörlerle ölçüm yaptığı sağlık değerleri çeşidinde artış yaşanabilir.

Twitter Facebook Google Plus 1417  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple’ın iPhone kutularında standart olarak sunduğu 5W USB şarj aleti, artık yerini 19W USB-C hızlı şarj aletiyle değiştirecek. Standart olan Lightning girişinin kullanılması bekleniyor.

   Twitter Facebook Google Plus 1517  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

Apple WWDC 18’de MacOS Mojave sürümünü tanıtmadı. Normalde iPhone lansmanlarında tanıtılmayan yazılımlar, bu sene ilk defa eş zamanlı olarak sunulacaklar. Ayrıca iOS 12, tvOS, watchOS ve MacOS için ileriye yönelik güncelleme tarihlerini de öğreneceğiz.

Twitter Facebook Google Plus 1617  Bu gece 3 yeni İPhone geliyor! Özellikleri neler kaç para olacak?..

iOS 12, eski iPhone modellerini hızlandırmaya yönelik önemli bir güncelleme olabilir. Zira Apple yıl içerisinde tarihinin en büyük skandalına imza atarak eski modelleri yavaşlattığını, bu şekilde batarya kaynaklı sorunları engellediğini söylemişti. Firma bu işe yazılımsal bir çözüm sunabilir.

 

Bu haber 842 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum