Can Ataklı aktardı:"Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur"

can-atakli-aktardi-soylu-gorevden-alinacagini-hissederse-yeni-partide-bile-gorebiliriz-kendisini

Can Ataklı aktardı:"Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur"

can-atakli-aktardi-soylu-gorevden-alinacagini-hissederse-yeni-partide-bile-gorebiliriz-kendisini

Can Ataklı aktardı:
11 Haziran 2019 - 11:45

Yazıları Sözcü'nün internet sitesinde de yayımlanan Korkusuz yazarı Can Ataklı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dair AK Parti'ye yakın bir kaynağının kendisine anlattıklarını okurlarına aktardı. Ataklı'nın yazısında, kaynağının "Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini" ifadesi yer aldı.

Ataklı,  "Maaşallah zeytinyağı gibi suyun üzerine çıkmakta çok mahirler" başlığıyla yayımlanan yazısında "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde çok ortalıkta. Adeta bir cengaver gibi geziyor. Zannedersiniz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım değil de kendisi. O kadar çaba harcıyor bu seçimler için" dedi. 

Korkusuz yazarı şunları kaydetti: 

İmamoğlu’nun uçağı kiraladığını, aynı şekilde kısa bir süre önce Binali Yıldırım’ın kendilerinden helikopter kiraladığını açıkladı.

Garip olan şu ki, hiçbir sözü doğru çıkmayan Bakan Soylu, bunlara aldırmıyor bile.

Ne utanması var, ne de özür dilemesi.

AKP’ye yakın bir kaynağım, ’Galiba Soylu’nun bileti kesildi’ dedi hafta sonu buluşup bir kahve içtiğimizde.

Şöyle açıkladı durumu; ’Dikkat edersen Soylu çok sert açıklamalar yapıyor. PKK’nın İmamoğlu ile İstanbul’a sızacağını ve kendisini bunu engellemek için ensesinde durduğunu bile söylüyor. Şimdi de Koç’a saldırıyor. Böylelikle görevden alınmasını erteletmeye çalışıyor. Erdoğan Soylu’yu kenara çekerse; ‘Koç’u eleştirdiği için’ dedikodusu yayacaklar.’

AKP’ye yakın dostum ’Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini’ dedi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum