Ekrem İmamoğlu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul için verdiği karar sonrasında bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yenilendi. Açılan sandıkların yüzde 99'una göre Ekrem İmamoğlu, seçimi yeniden kazandı.

Ekrem İmamoğlu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul için verdiği karar sonrasında bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yenilendi. Açılan sandıkların yüzde 99'una göre Ekrem İmamoğlu, seçimi yeniden kazandı.

Ekrem İmamoğlu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
24 Haziran 2019 - 11:12

Sandıkların yüzde 99'u sayıldı

ANKA Ajansı'nın geçtiği verilere göre sandıkların yüzde 100'ü açıldı. Ekrem İmamoğlu yüzde 
54.20; Binali Yıldırım yüzde 44.9 oy aldı. 

Anadolu Ajansı'nın paylaştığı verilere göre ise, sandıkların yüzde 99.37'si açıldı.  Ekrem İmamoğlu yüzde 54.03; Binali Yıldırım yüzde 45.09 oy aldı. İki aday arasında 777 bin 581 oy farkı bulunuyor. 

 

Yıldırım: İmamoğlu'nu tebrik ediyor, hayırlı hizmetler diliyorum

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, sonuçların açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, "Rakibim Ekrem İmamoğlu önde gidiyor, kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İstanbulluların verdiği kararın gelecek beş yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul'da yaşayanlar için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

İmamoğlu: İstanbul'da şatafat dönemi bitmiştir

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yenilenen seçimlerle 16 milyon İstanbullu'nun adalete olan güveninin tazelendiğini belirterek, "Artık İstanbul'da israf, şatafat, kibir, ötekileştirme, ön yargı dönemi bitmiş, kardeşlik, sevgi dönemi başlamıştır" dedi.


 

Kılıçdaroğlu: CHP, 82 milyonun partisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun açıklama yaptığı sırada sosyal medya hesabından "Her şey çok güzel olacak demiştik ve her şey çok güzel oldu!" paylaşımı yaptı. Sonuçların açıklandığı sırada da CHP'nin seçim koordinasyon merkezinde “Güzel günler göreceğiz” ve “Her şey çok güzel olacak” sloganları atıldı.  Partisinin genel merkezi önünde vatandaşlara seslenen  Kılıçdaroğlu, "CHP, 82 milyonun partisidir" dedi.

 

Erdoğan 17 sene sonra ilk defa kamera karşına geçmedi, İmamoğlu'nu tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 sene sonra ilk kez kamera karşısına çıkmadan açıklama yaptı. Erdoğan, seçimi kazanan İmamoğlu'na tebrik ederek, "İlk mesajında, AKP'li rakibi Binali Yıldırım'a yaklaşık 800 bin oy fark atan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Erdoğan "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" ifadesini kullandı. 

 

Akşener: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Millet İttifakı'nın ortağı Akşener, "Milletimiz bu zihniyetin kulağını çekmiştir. İradesine sahip çıkmış ve sandığı tekmeletmeyeceğini bir kez daha kalın harflerle ifade etmiştir" dedi. Akşener, "Artık biz varız; Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" ifadesini kullandı.

 

Bahçeli: Seçim sonuçlarına herkes saygı duymalı

Seçimlerin demokrasinin namusu olduğuna, sonuçlara herkes tarafından saygı duyulması gerektiğine vurgu yapan Bahçeli, "Yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır" dedi. MHP lideri, partisinin AKP'nin adayı Binali Yıldırım'a azimle destek verdiğini belirtirken "Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir" ifadelerini kullandı. 


Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum