Fikret Orman: O statta yürüyorsan sayemde!

Beşiktaş Kulübü önceki Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman: O statta yürüyorsan sayemde!

Beşiktaş Kulübü önceki Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman: O statta yürüyorsan sayemde!
23 Ocak 2020 - 21:19

Beşiktaş Kulübü önceki Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuk olan Orman, Abdullah Avcı'ya da sahip çıktı.

İşte o açıklamalar:

“İbra konuları gündem olunca, ligde başladı. Tatsız bir süreç oldu. Dün kupa maçının sonlarına doğru bakabildim. Skoru da görünce moralim bozulmasın diye bakmadım. 

Beşiktaş hiçbir zaman kupayı önemsemez. Başkan olduğum dönemde Türkiye Kupası’nı çok önemsemezdim. Beşiktaş’ın esas hedefi şampiyonluktur. Havlu atacak dönemde değiliz. Her şey çok çabuk değişir. Beşiktaş en iyisini yapmaya çalışacak.

"Abdullah Avcı kaliteli bir futbol adamı"

7.5 sene Beşiktaş Kulübünde başkanlık yaptım. Şenol Hoca ile 4 sene, Abdullah Hoca ile de çalışmak nasip oldu. Hoca takımın parçası ama tek parçası değil. Her şey den evvel başkan ve yönetimin organizasyonun üzerine gitmesi lazım. Pozitiflik üzerine güven vermeniz lazım. Oyuncular insan, bir araba değil. Bizim oyuncularımızda bu ruhu sağlayacak önemli oyuncularımız var. Hocayı kamuoyunun önünde tartışmak negatife döndürür işi. Abdullah Avcı kaliteli bir futbol adamı. Futbolda güneşli günler yoktur, arada bir yağmurlar gelir, kar yağar. Güneşli günler gelir. Abdullah Avcı’ya sahip çıkmamız lazım. Her seferinde bir hoca değiştirme ile başarı elde edilmez. 

Futbolcuların ve hocanın kamuoyunda tartışılması iyi şeyler değil. Şenol hocanın her döneminde ona sahip çıktım. Başkanlık ve yöneticilik sadece para vermekle olmaz. Bu ekip işi. Hiçbir zaman hoca değiştirilmesi taraftarı değilim. 117 senelik bir camia Beşiktaş kulübü."

"Beşiktaş Kulübü’nün oyuncu kadrosu çok iyi"

Takımın sahada aldıkları sonuçlar, takımı değerli ya da değersiz kılar. Sivas’ın buraya gelmesini kimse sene başında tahmin etmezlerdi. Beşiktaş’ta altı maç üst üste kazandı. Biz Fenerbahçe ve Sivasspor’u içeride kazanmış olsaydık.

Beşiktaş Kulübü’nün oyuncu kadrosu çok iyi. Burak, Gökhan, Caner önemli oyuncularımız mevcut. Oğuzhan, Oğuzhan gibi oynamış olsa müthiş bir oyuncu.

Sezon başında negatifle başladık. İkinci maçımız Rize maçı, kaptanımıza laflar, ve yönetim istifa… Negatifle başladık. O negatifle devam edemeyeceğimizi biliyordum. Artık şikayetler homurdanmalar artmaya başlamıştı. Beşiktaş’ın kadrosu iyi. İstikrar ve güç birliği yapılabilir ise bu sene iyi bir sonuçlar bitirebilir. Burada istikrardan gitmek lazım. Her değişiklik yeni umutlarla birlikte ihtiyaçlar ve tekrar bir takım yaratmaya dönecektir. Hem kadromuz hem de teknik kadromuz yeterli, sahip çıkmalıyız.

Beşiktaş geleneklerinde eskiyi kötülemek yoktur

İlk önce niyetim basın toplantısı yapmaktı. Ben ise bunun canlı olmasını, insanların youtube kanalından istedikleri zaman izlemelerini istedim. Devletin kanalı TRT’de hep beraber program yapalım istedim.
Herkesin derdi Beşiktaş futbol takımı nasıl olacaktır, transfer yapacak mı’ ilgi budur. Beşiktaş’a aday olanlar geleceğe adaydır.

Camialar içerisinde eskiyi kötülemek yoktur. Beşiktaş geleneklerinde eskiyi kötülemek yoktur. İbra konuşu benim şahsımla alakalı olduğu için bu programı yapma gereği duydum. 36 senelik kongre üyesiyim. 16 senelik divan kurulu üyesiyim.

Ayrılma sebebim ekonomik nedenler değil. 'Paralar nerede' muhabbeti çok uzadı. Stat önünde nefretle bakıyorlardı. O statta benim sayemde yürüyorsun ne nefreti?

Camialar içerisinde eskiyi kötülemek yoktur. Beşiktaş geleneklerinde eskiyi kötülemek yoktur.
Ne yazık ki ben bıraktıktan sonra. Yönetim kurulu üyelerinde 6 tanesi benimle çalışan insanlar.
Beşiktaş yönetimine gelen kişiler. Ahmet Nur Çebi ile bir daha muhtemelen bir araya gelmeyiz. Beşiktaş maçı kimsenin davet edeceği bir yer değil. Aramızda kırgınlıklar olur. Bizim aramızda bir gönül bağı var. 

Bu haber 362 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum