Ülkücüler ülkücülere saldırdı

Alparslan Türkeş Vakfı'nın Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş'in babası için düzenlediği anma törenine 50 kişilik grup saldırı düzenledi.

Ülkücüler ülkücülere saldırdı
29 Kasım 2021 - 10:36 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 10:39

Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyeleri ile etkinliğe katılanlar arasında kavga çıktı.

''POLİS İŞBİRLİĞİ İLE SALDIRI''

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser, saldırı anına ilişkin görüntüleri, "Ve polis işbirliği ile saldırı başladı" sözleriyle paylaştı.

"HUKUK RAFA KALDIRILDIĞI İÇİN AYNI KİTLE CESARET BULUYOR"

Düzenlenen saldırıya bir tepki de Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Burak Mengü’den geldi.

Mengü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Selçuk Özdağ’ı, Alaattin Aldemir’i, Levent Gültekin’i ve daha birçok ismi hedef alan saldırılar cezalandırılmadığı için, hukuk rafa kaldırıldığı için aynı kitle cesaret buluyor. İttifak dahilinde MHP’ye bu alanı açan iktidar partisi de en az ortağı kadar suçludur." ifadelerini kullandı.

MHP İL BAŞKANI: BAHÇELİ'YE İHANET EDENLERİN TÜRKEŞ'İ ANMASI KABUL EDİLEMEZ

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" demişti.

Odatv.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum