Mustafa ÖZBEY

Mustafa ÖZBEY

[email protected]

2023 GEÇTİ SÜR EŞEGİ 2024'E…

01 Ocak 2024 - 13:44

Uçacaksınız dediler, halk olarak uçarak 2023 yılını bitirdik. Dünya şaşkınlıkla ülkemizi izliyor. Petrol bulduk, her karış toprağımızdan denizimizden GAZ fışkırıyor dediler, doğalgaz faturasına gömüldük.
Denize inen uçak gemimiz ziyarete açıldı. Hayatlarında müzeye gitmemiş olanlar akın akın uçak gemimizi ziyaret edip yapanlara dua ettiler.
Dünya devi otomobil firmaları, biz sözüm ona yerli ve milli oto TOGG’u üretince acil toplantı yapıp, haset ve kıskançlıktan öldüler.
Atatürk’ün kızları voleybolcularımız dünya lideri oldu ama kıyafetleri eleştirildi.
Ay’a sert iniş yapmaya karar verdik, hedefi 2023 diye koyduk, son güne kadar bekledik. Öyle inandık ki müteahhitler orada otoyol, köprü yapmak için dosya hazırlamaya başladılar.
Dünyanın ilk 10 ekonomisine girecektik, yerine son 10 ekonomisi arasında yerimizi koruduk.
Halkımız enflasyona ezdirilmeyecekti, inim inim inledik.
Öyle bir 2023 geçirdik ki…
Değişeceğiz diyerek, yerinde sayan muhalefeti acz içinde izledik.
Son 20 yılda o kadar yazılacak dert var ki, dilimizde tüy bitti.
Mesela CHP değişimcileri Meral ve İmamoğlu kardeşler… İzledikleri politikayla seçimi kaybettirdiler. CHP genel merkezi her zamanki gibi kendini savunamadı.
Ve çok Özel bir lider seçtiler.
Bugüne kadarki hiçbir CHP liderine benzemiyordu.
Pazarda limon satar gibi televizyonlara konuşuyor, bir türlü ‘İmamoğlu’nun eş başkanı mı’ sorusundan kurtulamadı. Yıkımın baş mimarı Akşener artık yıkacak bir şey kalmayınca kendi partisini parçalamaya başladı.
Gençler, eğitimli kesim yeni bir ülkede şans ararken, geride kalanlar yabancı oldu.
Her gün gerçek sorunlar yerine uydurma skandallar TV’lerde gündem olunca, eve ekmek götüremeyenlerin, çocuğu bir şey istemesin diye eve gece yarısı girenlerin AVM’de kendini boşluğa bırakıp ölüme yürüdüğünü gördük.
Eski adı ATATÜRK kupası olan SÜPER kupa finali Suudi Arabistan’da oynanacaktı, öyle buyurmuştu ‘büyüklerimiz’… Atatürk kupası Atatürksüz oynanmaya kalkınca halk ayağa kalktı. Yemedi tabii oynamak, iki takımımız baskı altında gittikleri ülkeden tası tarağı toplayıp yurda döndü.
Son söz: Sevgili halkımız, farkına var. Bayan voleybol takımı ve 2 futbol takımının oyuncuları kadar cesur ol. Bu ülke hepimizin. Atatürk’ün evladı olduğunu unutma… O ki muasır medeniyetin adresidir. O yoldan ayrılma. 2024’te insanlık onurunu koru…
MUSTAFA ÖZBEY
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum