TOLGA GÜNEŞ

TOLGA GÜNEŞ

GOL VURUŞU [email protected]

AKLIN YOLU BİRDİR !

15 Nisan 2020 - 12:45

Günler, haftalar geçiyor ve maalesef yaşadığımız belirsizlik insanlarda ciddi tedirginlik yaratıyor, çünkü hepimiz tüm dünyada olduğu gibi bilinmeyen bir düşmanla karşı karşıyayız. Bu korkunç salgın nezaman ve nerede karşımıza çıkacak korkusu herşeyi altüst etti

Spor dünyasındaki durum kimsenin aklına getiremeyeceği bir çıkmazın içine düştü. Tüm organizasyonlar yerlebir oldu adeta. Hiç kimse önünü göremez durumda, her kafadan bir ses çıkıyor, bazen ümitleniyoruz bazende karamsarlığımız katlanıyor. Ne olursa olsun yapmamız gereken moralimizi mümkün olduğunca üst seviyede tutmak, çünkü başka yapacak bir şeyimiz yok, umudumuzu kaybetmeden tekrar sağlıklı ve güzel günlere kavuşmamız için dua edelim mutlaka bu günleri atlatacağız.

Son haftalarda Dünya genelinde sıkça söylenen bir şey var, hiçbirşey eskisi gibi olmayacak deniyor, neler eskisi gibi olmayacak bunu hepbirlikte zaman içerisinde yaşayıp göreceğiz. Ben birşeyi şimdiden gördüm galiba, tam iki yıldır bu köşede yazdığım yazılarımda özellikle Türk futbolundaki altyapı eksikliğine ve yabancı futbolcu sayısının çokluğuna vurgu yaptım. Öyle görünüyorki geçte olsa kulüpler, teknik adamlar ve yazar çizerler sonunda bu gerçeği görebildiler ya da mecbur kaldılar. Bir anda spor basınında altyapı savunucusu kahramanlar! çıktı ortaya, tabiki bu sevindirici bir gelişme.

Zaten isteseler bile ekonomileri allak bullak olan kulüpler bundan sonra çok sıfırlı döviz cinsi ödemeleri artık yapamazlar, yabancı futbolcu sayısı azalacak, herkes altyapıya büyük önem verecek, bu şekilde borçlar azalacak ve Türk futbolu sağlıklı bir yapıya kavuşabilecektir.

Bir kere daha söylemek istiyorum bukadar pahalı oyuncuların Futbolumuza ne kattığını biri bana tam olarak açıklarsa gercekten çok sevineceğim.

Birde önemli başka bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, yabancı futbolcuların çokluğu gerçekten büyük etki sağlasaydı, onbir yabancıyla maçlara çıkan Kayserispor ligin son sırasında yer almazdı. Kıssadan hisse !

Türk futbolunda yeniden yapılanma düşüncesinin başlaması için Korona belasının beklenmesimi gerekiyordu diye soruyorum kendime. Çok sevdiğim bir Atasözü geldi aklıma,

“BİR MÜSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR”

Evet bu salgın belası geçip gidecek ve bu günleri lanetle hatırlayacağız, Korona virüsünün belkide tek faydası Türk futboluna olacak. Herzaman güçlü altyapıyı ve yabancı futbolcu sayısının beş`e düşürülmesini savunacağım.

Ülkemizin en kısa zamanda en az zararla bu kötü günlerden kurtulması temennisiyle sağlıklı mutlu günler diliyorum.

 

Tolga Güneş

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • EKREM
    9 ay önce
    Çok güzel olmuş yalnız 5 yabancı ve sahada 3 yabancı oynasa yedekle 2 olur 2 si çıkınca gene 5 yabancı oynar o zaman Türk takımların alt yapıdan ne cevher çıkar o kadar euro’luk dolarlar la kulüpler zor durumda UEFA’ya fifaya kalmazlar