TOLGA GÜNEŞ

TOLGA GÜNEŞ

GOL VURUŞU
[email protected]

NEREDE KALMIŞTIK ?!

14 Haziran 2020 - 09:59

Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar Futbolla buluştuk, kaldığımız yerden devam diyebilmeyi çok isterdim ama bunu söyleyebilmek günümüz koşullarında maalesef mümkün değil. Zorlama bir start verildi ama tedirginlik ve bıkkınlık toplumda her kesimi oldukça etkilemiş gözüküyor. Ligte kaldığımız yerdeki üst düzey tempoyu, heyecanı ve performansı yakalamak ne yazıkki kolay değil. Herkesin beklentisi aynı, biran önce bitsede gitsek şeklinde.

Umarım bu sezonu kazasız belasız atlatır, yeni sezonda yeni ümitlerle sağlıklı bir şekilde, Covid-19’un adının geçmediği günlere kavuşuruz.

 

Toplum olarak korku dolu üç ayı atlattık, açıklamalara bakılırsa iyi durumdayız diyorlar, tabi yediden yetmişe nasıl önlem alırız, hepsini öğrendik ve adeta ezberledik, teorik olarak bayağı başarılıyız, acaba pratikte de iyimiyiz diye sorulursa, benim cevabım bir çok insan gibi hayır olur. Kısıtlamalar kalktıktan sonraki görüntüler hiçte iç açıcı değil.

 

Sporcular herzaman gözönündeki kişilerdir ve herzaman örnek insan olmalıdırlar diye öğrettiler bize. Dünkü Fenerbahçe maçında Gustavo'nun golünden sonraki sevinç gösterileri beni ürküttü, açık alanlardaki halay çekenleri, asker uğurlamalarındaki sorumsuz coşkuyu hatırladım ve bugünkü Covid-19 sonuçlarını gördüm tv lerde, ve virüse yakalananların sayısındaki artışa nelerin sebep olduğunada hiç şaşırmadım.

 

Doğu ve güneydoğu illerimizdeki vaka sayılarındaki ani artış sanki kötü günlerin tekrar edeceğinin habercisi gibi gözüküyor. Umarım yanılırım ve toplum olarak kabus dolu günlere tekrar dönmeyiz. Trabzonspor ve Başakşehir kafa kafaya bir haftayı daha atlattılar, bence her iki takımada hangisi Şampiyon olursa olsun, Şampiyonluk çok yakışacak. Fenerbahçedeki yeni Teknik Direktör arayışı yılan hikayesine döndü, acaba Hoca belli oldu da şimdilik gizlimi tutuluyor, yada Yönetim hala sağlıklı bir karar veremiyormu, gerçekten bilmece gibi bir hal aldı yeni Hoca arayışları.

Beşiktaş tarihi bir bağış kampanyası başlatıyor, Allah yardımcıları olsun yeni Başkan ve yönetim zor günleri istedikleri şekilde atlatabilsinler.

 

Yeri gelmişken bir hatırlatma yapmak istiyorum, son 3 yıl içinde defalarca Beşiktaş'ı tarihinin en zor ve kötü günleri bekliyor deyip, Fikret Orman ile Şenol Güneş ikilisinin Kulübe zarar vereceklerini vurgulamıştım, şimdi yok öyle şey olmaz diyenler neredeler diye bakıyorum ama kimseleri göremiyorum, ortada gözüken tek şey, “TARİHİ BAĞIŞ” kampanyası.

 

Tolga Güneş

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ekrem
    11 ay önce
    Beşiktaş I bu hale getiren 1 iç fikret orman aslında 2 sene üst üste şampiyon olduktan sonra Şenol güneş ile bitirecekdi çünkü türkiye de 3 yü görmek büyük şanş o zaman bu kadarsa borç yatağına sürüklenmezdi allah şimdiki başkanımaza yardım etsin bizde hem Beşiktaş hemde başkanımaza feda olarak yardım etmek boynumuzun borcudur önce 3.5 ve 2.5 vida Adem evde kiralık oynuyanlar biran önce gitsin alt yapıya destek olursa 2 sene sonra türkiye de bütün alt yapılarda oynuyan gençler patlama yapar Trabzonspor ve Başakşehir şampiyonluk için ikisine yakışır