Hava durumu bugün çok şiddetli geliyor!

Hava durumu son raporları başta istanbul ve Ankara hava durumu olmak üzere meteoroloji açıkladı. Bugün yurt genelinde sağanak yağış etkili. Hafta başından itibaren sıcaklıklar artmaya başlayacak.

Hava durumu bugün çok şiddetli geliyor!

Hava durumu son raporları başta istanbul ve Ankara hava durumu olmak üzere meteoroloji açıkladı. Bugün yurt genelinde sağanak yağış etkili. Hafta başından itibaren sıcaklıklar artmaya başlayacak.

Hava durumu bugün çok şiddetli geliyor!
21 Şubat 2016 - 10:19

 

Hava durumu son raporları meteoroloji açıkladı bugün yurt genelinde şiddetli yağışlar görülecek. Başta istanbul hava durumu olmak üzere bugün akşam saatlerinde artacak şiddetli yağış bekleniyor. Yarından itibaren sıcaklık değerleri yeniden birkaç derece artmaya başlayacak. Hafta başından itibaren de yurt genelinde etkisini zaman zaman arttıran sağanak yağış etkisini giderek kaybedecek.
Peki Ankara, izmir, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Bursa, Kocaeli, Eskişehir hava durumu raporları nasıl olacak!İSTANBUL HAVA DURUMU AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT!

İSTANBUL hava durumu raporları açıklandı meteoroloji bugün için uyardı. İstanbul'da gün boyu aralıklarla etkisini arttıracak sağanak yağış görülecek. Haftanın en yüksek sıcaklık değeri salı günü ölçülecek. Salı günü termometreler 18 dereceyi gösterecek.

İstanbul için 5 günlük hava raporuİSTANBUL hava durumu yeni raporları meteoroloji açıkladı. Bugün en yüksek sıcaklık değeri 10 derece ve yağışlar yer yer etkisini arttıracak. Parçalı ve çok bulutlu,İstanbul ve bölgenin doğusunun sabah saatlerinde hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık Mevsim normalleri civarında seyredecek.ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!Pazar günü Akdeniz Bölgesinde görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların, sabah saatlerinde Antalya çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de (Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Kuzey Ege'de rüzgarın Cumartesi günü akşam saatlerinden sonra hızını artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7 -9 (60 - 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Pazar günü yani bugün öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Güney Ege'de rüzgarın Cumartesi günü (20.01.2016) akşam saatlerinden sonra hızını artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 8 - 10 (70 - 100 km/s) kuvvetinde tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Pazar günü (21.02.2016) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Batı Akdeniz'de rüzgarın Pazar günü (21.01.2016) günü akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Pazartesi günü (22.02.2016) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Yurt genelinde bugün etkili sağanak yağış görülecek. YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Tokat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli; Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK AZALIYOR!

İç ve batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Batı ve Orta Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

Bu haber 1750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum