10 Emir ve 10 Bela!

Firavun ve O'nu ilah ve rab, veli ve dost edinenlere öyle dendi. Ve bugün aynı söz aynı kişiliktekilere aynı söz geçerlidir: Madem Allah’ın hükmüne razı değilsiniz, madem Allah’ın ipini bırakıp, kendinize yeni İlahlar (Hüküm ve Norm koyucular), yeni Rabler (Yeni önder, rehber, sizi eğitim terbiye ediciler) edindiniz, hadi onlar kurtarsınlar sizi ve onlar versin rızkınızı ve onların cennetine koşun.

10 Emir ve 10 Bela!
19 Nisan 2024 - 16:34 - Güncelleme: 20 Nisan 2024 - 12:02

Bugün de ayetteki uyarı, günümüz insanları için de aynen geçerlidir: ''Mü’min olduk demeyin, Müslüm olduk deyin.'' Eğer gerçekten İslam’dan yüz çevirdiyseniz, durmayın. Savaş, terör her ne yolla olursa olsun, birbirinizi öldürün, zulüm yapın, işkence yapın, birbirinizin malını çalın, yalan söyleyin, iftira atın, dedikodu yapın, gıybet edin! Madem Allah’ın ipini bıraktınız, ''Unzurna'' demiyor, ''Raina'' diyorsunuz, teb’ası olacağınız, koydukları kurallara uyacağınız liderler, önderler, ideoller, rehberler edindiniz, onları put edindiniz, Allah'tan beklemeniz gereken şeyleri onlardan bekliyorsunuz cehenneme kadar yolunuz var.

10 Emir neydi hatırlayın?:

1-Allahtan başka birini İlah edinmeyecektiniz. Allah’a ve ahiret gününe, öldükten sonra dirilmeye ve hesab gününe Allah’ın meleklerine, peygamberlerine ve o peygamberlerin getirdikleri kitaplara, hayır ve şerrin Allah’ın iradesi içinde olduğuna, Allah’ın (cc) birliğine ve Hz. Muhammed (asv)in onun kulu ve resulü olduğuna iman edecek ve taşlanmış şeytanın şerrinden Allaha sığınacaksın.

2-Puta tapmayacaksın

3-Yalan söylemeyecek, yalanına ve bilmediğin konularda Allah’ın adını anarak insanların inandırmak, adaleti saptırmak için yemin etmeyecek, Allah’ı şahid göstermeyeceksin.

4-Allah'a kulluk için belirlenmiş zamanlarda Allah'a karşı kulluk görevini yerine getirecek, namaz kılacak, oruç tutacak, hacca gidecek, zekat verecek, dul ve yetimleri, yolda kalmışları, yurtlarından çıkartılmışları, yoksulları ve miskinleri görüp gözeteceksin. Zalimlere, haksızlıklara karşı direnenlerle birlikte direneceksin.

 

5-Anne-babana “üf” bile demeyeceksin. Aile ferdlerine akrabalarına, komşularına yardımcı olacaksın.

6- Adam öldürmeyeceksin,

7-Zina etmeyeceksin. Fahişelerle  ve onların sapkın türevleri ile birlikte olmayacaksın,

8-Çalmayacaksın, ölçüyü-tartıyı doğru tutacak, çalışanın hakkını zamanında vereceksin ve hesabını doğru tutacaksın.

9-Komşuna kötü gözle bakmayacak, onların aleyhine laf taşımayacak, iftira etmeyip, onları gözetlemeyecek, kıskanmayacaksın.

10-Adaletten ayrılmayın.

Bakın bu 10 emirin her birine karşılık bir bela vardır.

Hz. Musa döneminde bunlar tek tek yaşandı. 

10 bela neydi?:

1-Su kana döndü,
2-Balık ve deniz yosunları öldü,
3-Kurbağa, Çekirge,
4-Bit,
5-Sinek (Uçan haşerat),
6-Hayvanlar hastalık ve kitlesel ölüm,
7-iyileşmeyen yaralar,  bulaşıcı hastalıklar,
8-Hava afetler, yağmur, fırtına, dolu,
9-Karanlık, Kozmik afetler,
10-İnsanlarda kitlesel ölüm.

Bu 10 emre karşı çıkanlar, hangi bela ile imtihan olacaklarını kendileri de seçmeyecekler. Bakalım kime ne musibet karşılık gelecek!?

Biz ahir zaman peygamberinin ümmetiyiz.

Birileri “Son insan”a  “Tarihin sonu”nu getirecek “Medeniyetlerarası çatışma” için yangına körükle giderken birileri de “Tanrılarını kıyamete zorluyorlar”. Bir yandan Mehdi – Mesih tartışamaları, öte yandan Mehdi-Deccal tartışması. Tapınağın inşası kızıl buzağının kurban edilmesi, emanet sandığının bulunması, kıyamet savaşı tartışmaları hepsi üstüste geldi.

Kehanetler, astroloji, stratejik öngörüler, komplolar hemen hepsi sağanak şeklinde gelecek felaketlerden söz ediyor. Teknolojik gelişmeler, yeni bir geleceği işaret ediyor: GlobalReset, mRNA/CoVID, 5G, Starlink, Humanoid, Chemistrail, Klonoid, tek gelecek, Cinsiyetsiz toplum, NeuraLink, Avatarlar, GENOM, tek dünya, tek para, tek insan, tek aile, tek gelecek. İnsanın tanrı olması ve yeryüzünde bir cennet, ebedi bir hayat. Bitkilerin hücreleri, hayvanların genleri ile oynayarak, “yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat” vaadi ile canlıların fıtratını bozmaya çalışıyorlar. Maddenin yapısını dönüştürüp farklı bir boyuttan zamanın içinde ileri ve geri yolculuk için deneyler yapıyorlar.

 

Bu geleceğe doğru giderken iklim yasası, karbon ayak izi, Metevarse, LİNE,  NEOM, sentetik et, geni ile oynanmış gıdalar, Tek para, Nenelerarası iletişim, Yapay zeka ve yapay bilinç derken, haziran ortalarında dünya devletine giden süreçte geçiş sürecini yönetecek bir konseyin inşası çok da hayra alamet şeyler değil. HABAT, AGARTHA, EPSTEİN artık komlo değil bir gerçek olarak heryerdeler. Z kuşağı tartışmalarını ZOMBİ KUŞAĞI tartışmaları aldı. Artık kimliklerimizde GENDER yazıyor. LGBT pozitif ayırımcılığa tabi bir imtiyazlı topluluğa dönüştürülüyor. Artık ülkemizde ONUR YÜRÜYÜŞÜ'nden sonra KARNAVAL denemeleri yapılıyor.

Evet, evet, bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete!

İşte meşhur kıyamet alametleri:

Hakikat yolunda ilim ve hikmet sahipleri azalacak, her yerde ilim, siyaset dünyasına ebu Cehiller hakim olacak.

Sarhoşluk veren, aklı zail edip, geçici keyifler veren içkiler, uyuşturucuların tüketimi alenileşip, kullanıcıların sayıları artarken sarhoşluk veren şeylerle birlikte uyuşturucu çeşitleri de artacak.

Fuhuş ve fahişelik çeşitlenecek, fahişelerin sayısı artarken, fuhuşa bulaşanların, sayılarında patlama yaşanacak.
Fuhuş ve porno sokaklara taşacak. Sodom ve Gomore'ye dönecek bir çok ülke.
Köle kadının efendisini doğurması, abid ve zahidlerin çocuklarının sapkınlaşması, yoksul insanlar, korku ve menfaat hayalleri ile kendi efendilerini yüksek makamlara taşıyacaklar.
Çobanlar, köylüler  zenginleşerek yüksek binalar yapmakta  birbirleri ile yarışacaklar.
Zekât verecek kimse de kalmayacak, zekat isteyen de servet çoğalacak ama o mal ve servet sahiplerine fayda vermeyecek, çünkü herkes birbirinden çaldıkları ile servet, mal ya da para sahibi olacaklar.
Benzer fikir ve inanca sahip topluluklar ya da akraba kabileler birbirleri ie savaşacaklar. Savaş, terör, cinayetler, intihar olayları, sakat ve ölü doğumlar artacak.

 

Fitne, fuhuş, kumar, riba (Faiz) sıradanlaşacak, faiz çeşitlenecek, yaygınlaşarak  ve kumar her yerde her zaman insanların meşgalesi ve eğlencesi olacak.

Fitne yeryüzüne yayılacak. Kim, kime ve neye inanacağını şaşıracak.

Kadınların sayısının erkeklere göre olağanüstü oranda çoğalması, yalancı mehdiler, yalancı Mesihlerin, yalancı peygamberlerin artması. Sonunda kıyamet zaten hiçbir mü’min kalmamasından belli bir sonra kopacak.

Evet, depremler, meteor yağmurları, tufanlar, Med-Cezir olayları, volkan patlamaları, yere batmalar, ateş, duman, salgın hastalıklar, hayvanların  ve haşeratın saldırısı, kıtlık, susuzluk, hulul hadiseleri vesaire vesaire..

Kur’an-ı Kerim bize, Dabbet'ül arz, Yecüc-Mecüc’den ve Emanet sandığından söz ediyor. Mehdi ve Mesih konusunda açık bir hüküm yok. Hadislerde Şii ve Sünni kaynaklarında farklı rivayetler var. Kim gelirse gelsin, yeni bir kitap gelmeyecek. Din hitam buldu ve resulullah hatem-ün nebidir. Kitabda olanları kabul eder, ona uymayanları reddederiz.

Önümüzdeki günlerde, kıyamete ilişkin rivayetlerdeki büyük ve küçük işaretleri, bugünkü gelişmelerle ilişkilendirerek yorumlamaya çalışacağım inşallah.

Son bir uyarı:

1-İman edenler, amel-i salih olanlar, sabreden ve sabrı tavsiye edenler müstesna herkes hüsrandadır.
2- Ali İmran 100’de ne buyuruluyordu: “Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir grubun sözünü dinlerseniz sizi imanınızdan vazgeçirip yeniden küfre döndürürler.”

Uluslararası sistemle birlikte hareket edenlerden uzak durun.

HABAT, AGARTHA, GlobalReset, Trans Humanizm, İklim/Karbon ayak izi, PEDEFOLİK-SATANİST EPSTEİN cemaatından ve onların dostlarından uzak duralım. LGBT’nin ONUR Yürüyüşünü yapanlardan, ülkemizde Faşing, Karnaval, Çıplaklar kampı kurmak isteyenlerden, Biyolojik cinsiyeti , biyolojik insanı sona erdirmek isteyenlerden uzak duralım.

 

Cumamız mü'minlerin ömrünü ve gücünü bereketlendirsin, zalimlerin şerrinden emin eylesin.

Esselamü menittebe'al huda ve dua ile.

 

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak

Haber Vakti » Son Dakika Haber, Güncel Haberler, Gazeteler

YORUMLAR

  • 0 Yorum