ABD'den Türkiye'deki vatandaşlarına bir uyarı daha!

‘Özellikle’ notuyla paylaşıldı… ABD Büyükelçiliği, Türkiye'deki vatandaşlarını bir kez daha olası bir misilleme terör saldırısına karşı uyardı. Uyarıda dini mekanlar ile özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde vurgu yapıldı.

ABD'den Türkiye'deki vatandaşlarına bir uyarı daha!
30 Ocak 2023 - 10:55

ABD, İstanbul’da ‘misilleme’ saldırıları ihtimaline karşı vatandaşlarını uyardı. Uyarıda ‘özellikle’ notuyla Beyoğlu ilçesi vurgulandı.

ABD büyükelçiliğinin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’daki veya batılıların sık sık ziyaret ettiği diğer yerlerde, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal Caddesi bölgelerindeki kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarıyor. Türk makamları bu konuyu araştırıyor. Bu mesaj, Avrupa’daki Kuran yakma olaylarıyla ilgili 27 Ocak 2023 güvenlik uyarısını güncellemektedir.”

Dışişleri'nden ABD ve Avrupa'ya seyahat edecek Türk vatandaşlarına uyarıDışişleri'nden ABD ve Avrupa'ya seyahat edecek Türk vatandaşlarına uyarıGündem

27 Ocak’ta ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç, Türkiye’ye ilişkin seyahat uyarıları yayımlamıştı. ABD’den gelen uyarıda şunlar kaydedilmişti: “Avrupa’da son zamanlarda Kuran yakma olaylarının ardından ABD hükümeti, vatandaşlarını teröristlerin Türkiye’deki ibadethanelere olası misilleme saldırılarına karşı uyarıyor. Teröristler, ibadet yerlerini veya Batılıların sık sık ziyaret ettiği yerleri hedef alarak, çok az uyarıda bulunarak veya hiç uyarı vermeden saldırabilirler.”

Bunun üzerine Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘misilleme’ niteliğinde hem ABD’ye hem de Avrupa’ya ilişkin iki uyarı yapılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum