Ahmet Çalık'ı ölüme götüren ihmal!

Konyaspor'da forma giyen futbolcu Ahmet Çalık, Ankara'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Otoyolda bariyerlere çarpmadan aracı şarampole yuvarlandıktan sonra takla atan Çalık'ın ölümüne bir ihmalin sebep olduğu iddia ediliyor.

Ahmet Çalık'ı ölüme götüren ihmal!
13 Ocak 2022 - 17:55

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'da forma giyen futbolcu Ahmet Çalık (28), Ankara'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirmişti. Kaza, Gölbaşı ilçesi Hacılar Mahallesi'nde meydana gelmiş ve Ahmet Çalık'ın ölümü büyük üzüntüye neden olmuştu.

Güvenlik kamerası kaydında, Çalık’ın aracının düz yolda kontrolden çıkıp şarampole yuvarlandığı görülüyor. Aracın yaklaşık 135 metre sürüklendiği kazanın sebebine ilişkin henüz açıklama yapılmazken büyük bir ihmalden söz ediliyor.

halktv.com.tr'nin ulaştığı görüntülerde Ahmet Çalık'ın kaza yaptığı ve hayatını kaybettiği anda yolun 100 metrelik bir alanında bariyer olmadığı ve Çalık'ın aracının bu sebeple 135 metre sürüklendiği öğrenildi.

Bariyerlerin olmadığı alanın yol ayrımı gibi görünmesi sebebiyle Ahmet Çalık'ın dikkatinin dağıldığı ve bu nedenle kaza yaptığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Görüntüleri bizimle paylaşan bölge sakini bir vatandaş, "Ahmet Çalık'ın ölümü ihmalden kaynaklanmaktadır. Bu otoyol inşaatı hatasıdır ve en kısa zamanda düzeltilmezse yeni kazalar yaşanabilir. Eğer bariyer olsaydı bu kaza olmayacaktı. Bana göre Ahmet Çalık bir anlık dalgınlıkla bariyer olmadığı için burayı yol sandı ve kaza böyle gerçekleşti" dedi.

Onur DURMUŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum