AKP'de üst üste Erdoğan tasfiyeleri

Erkan Kandemir'in açıklamalarından sonra ise, AKP'de üst üste istifalar gelmeye devam ediyor.

AKP'de üst üste Erdoğan tasfiyeleri
13 Kasım 2019 - 20:16 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 - 09:34
AKP Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, geçen gün katıldığı bir TV programında kongre öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Kandemir, "Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, tıpkı daha önce, "Metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım" diyerek bazı isimlerin üstünü çizmesi gibi, AKP'nin yapacağı 7. olağan büyük kongre öncesinde de Erdoğan'ın yine bazı isimleri tasfiye etmesi dikkat çekiyor.

Erkan Kandemir'in açıklamalarından sonra ise, AKP'de üst üste istifalar gelmeye devam ediyor.

SİİRT'TEN İSTİFA...

AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Çalapkulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Erdoğan’a yürekten bağlılığımı buradan deklare ediyorum" dedi.

 

Metal yorgunluğu

Çalapkulu, istifası için şu ifadeleri kullandı:

"31 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5inci olağan kongre ile başladığım Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimle alakalı olarak 7nci olağan kongre sürecinde göreve devam etmeme düşüncemi Teşkilat Başkanımız Sn Erkan Kandemir’e iletmiştim. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun bir arkadaşla 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde girebilmemiz için 1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılıyorum.

Türkiye’de binlerce kişinin rüyasını süsleyen bir makam olan İl Başkanlığına bizi uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten bağlılığımı buradan deklare ediyorum. Hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Ak Partinin 5inci İl Başkanı olarak görev sürem boyunca girdiğimiz 5 seçimden de oy oranımızı arttırarak açık alınla çıktık. Partimizin yüklendiği misyonu gücümüz nispetinde ilimizde taşımaya çalıştık. Yine partimize yakışır bir hizmet binasını kazandırmak bize nasip oldu. Hemşerilerimizin yükünü elimizden geldiğince omuzladık, yüklenmeye çalıştık. Ak Partimizin Siirt siyasetine artı bir şeyler kattığımızı düşünüyorum.

Tüm bu çalışmaları yapabilmeyi ve Elif gibi dimdik bir şahsiyetin kadrosunda omuz omuza yürümeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Bu konuda bana güvenini esirgemeyen ve daima hissettiren Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Teşkilat Başkanımız Sn Erkan Kandemir’e, bölgemizden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcımız Sn Abdullah Ağralı’ya ve tüm çalışma arkadaşlarıma minnet duygularıyla teşekkür ediyorum.

Davalar kişilerle kaim değildir. Kişiler ve makamlar geçicidir. Baki olan davamızdır. Hedefimiz Devletimizin bekasıdır.

Bu bir ayrılık değildir. Ben Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Partimin bundan sonra bana vereceği resmî veya gayri resmî tüm görevleri bir emir addederek yerine getireceğimi de buradan belirtmek istiyorum.

Üstlenip yürüttüğüm bu şerefli görevi ömür boyu büyük bir onurla taşıyacağım. Bundan sonra bize düşen Ak Partimizi hep zirvede tutmak olacaktır.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimden helallik talep ediyor, sağlıcakla kalmanızı diliyor, saygılarımı sunuyorum. Hatadan münezzeh olmayan bir insan olarak sürçü lisan ettikse affola."

KÜTAHYA'DAN DA İSTİFA HABERİ

Öte yandan, AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş da görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ali Çetinbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’le yapmış olduğu görüşme sonucu İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirtti. Çetinbaş, "Yapmış olduğum bu görevi ömrüm boyunca onurla taşıyacağımı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametinden ayrılmayacağımı bilmenizi isterim. Hakkınızı helal ediniz. Baki selam ve muhabbetle" dedi. 

BİR İSTİFA HABERİ DE IĞDIR'DAN

AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, 6 yıldır yürüttüğü görevinden istifa etti.

Yeni il başkanı atanana kadar geçici olarak İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Ferdi Turan'ın başkanlık yapacağı öğrenildi.

Ahmet Tutulmaz, 25 Haziran 2018 genel seçiminde AKP'den milletvekili adayı olmuştu.

MANİSA'DA DA İSTİFA

AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli de görevinden istifa etmişti. Mersinli, yaptığı yazılı açıklamayla görevini bıraktığını duyurmuştu.

Odatv.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum