Akşener'in eski danışmanından İmamoğlu'na hediye:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlanan yeni şarkı gündem oldu. Şarkıyı İYİ Parti Lideri Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde'nin söylediği ayrıca müzik ve söz yazdığı belirtildi. İde Odatv'ye konuştu.

Akşener'in eski danışmanından İmamoğlu'na hediye:
25 Şubat 2024 - 13:03 - Güncelleme: 25 Şubat 2024 - 13:10

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlanan yeni şarkı gündem oldu. Şarkıyı İYİ Parti Lideri Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde'nin söylediği ayrıca müzik ve söz yazdığı belirtildi. İde Odatv'ye konuştu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında İmamoğlu'nun yeni paylaşılan seçim şarkısını alıntılayan Murat Ongun, "Bu güzel seçim şarkısını Başkanımız Ekrem İmamoğlu için hazırlayıp, hediye eden Murat İde'ye teşekkürler" ifadelerini kullandı.

AKŞENER'İN 'İMAMOĞLU' SÖZLERİNDEN ŞARKI

Öte yandan söz konusu seçim şarkısının sözü, müziği ve vokalliği; İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener'in yıllarca basın danışmanlığını yürütüp geçtiğimiz aylarda görevden ayrılan Murat İde tarafından kaydedildi. Odatv Murat İde'ye şarkıyı sordu. İde Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Bu sözleri nasıl yazdınız diye soruyorlar. Ben tek başıma yazmadım. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Sayın Meral Akşener'in, Ekrem bey ile ilgili son 5 yıllık konuşmalarından süzüldü bu sözler" ifadelerini kullandı.

ŞARKININ SÖZLERİ

Şarkının sözleri ise şöyle:

"Gözlerin kapalı dinle İstanbul
Yüreği senin için atan biri var
Sana ihanet edilen kara günlerden
Gözünü kırpmadan hesap soran biri var..

(NAKARAT)
Gece gündüz çalışıyor hiç yorulmadan
Hem tehdit hem davalardan hiç usanmadan
Geçmişten geleceğe uzanan yollardan
Cesaretle yürüyor bak İmamoğlu..

Yedi tepeli şehirde bir Nazım gibi
Gözlerini kapatmış bir Orhan Veli
Dün bir tepeden bakan Beyatlı gibi
İstanbul’un aşığı bak İmamoğlu..

(NAKARAT)

Peygamberin (S.A.V) müjdesi bu kadim şehirde
Fatih’in izleri dolu her bir köşede
Mustafa Kemal gibi kutlu hevesle,
Sancak izinde yürüyor bak İmamoğlu

(NAKARAT)

Unutmadı millete ettiği yemini
Şehr-i İstanbul’un Şehremini
16 milyonun helal hakkını
Hakkıyla temsil ediyor bak İmamoğlu"

NE OLMUŞTU

İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener'in basın danışmanı olarak 2017 yılında göreve gelen gazeteci Murat İde, 3 Kasım 2023'te görevden alınmıştı. İde’ye görevden alındığını parti sözcüsü Kürşad Zorlu tebliğ etmiş, Akşener’in İde ile görüşmemesi dikkat çekmişti.

Murat İde, Akşener’in Cumhuriyet Bayramı kutlaması için dağıttığı hediyenin fotoğrafını “Bir fincan kahvenin BİLE 40 yıl hatırı var” ifadesiyle paylaşmıştı.

MURAT İDE KİMDİR

Hürriyet Gazetesi, Atv/A TAKIMI Programı, Show Tv ve Star Tv’de Muhabirlik yaptı. Ardından sırasıyla; TGRT’de Haber Koordinatörü, Atv-Haber Müdürü, Atv-Ankara Temsilcisi, Sky-Türk Ankara Temsilcisi, HABERTÜRK Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Kanal 1 Genel Yayın Yönetmeni, sonra da Avrasya tv haber müdürlüğü görevine geldi. Aynı zamanda Avrasya tv’de “Ters Açı” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2007 yılında yayın hayatına başlayan Bengü Türk televizyonuna Genel Yayın Yönetmeni oldu. Aynı zamanda “Medya Açılımı” adlı programını yaptı.

"Şeriatın Kestiği Yürek" adlı bir kitap yazan Murat İde 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti’nin Basın Danışmanlığı görevine getirildi. İde bu görevinden 3 Kasım 2023'te ayrıldı.

Odatv.comYORUMLAR

  • 0 Yorum