Akşener'in "kapris ve koltuk" mesajı, Kılıçdaroğlu'na yönelik değil

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu mücadele kaprise, koltuk hesabına feda edilemez” dedi. Parti kurmayları, Akşener'in bu sözleri için, “Mesaj, ne masaya ne de adaya yönelik. Genel siyasete ilişkin” yorumunu yaptı.

Akşener'in "kapris ve koltuk" mesajı, Kılıçdaroğlu'na yönelik değil
02 Şubat 2023 - 10:30

Akşener, dün TBMM’de partisinin grup toplantısında gündemi değerlendi. Millet İttifakı’nın, “milletle beraber” yol yürüyeceğinin altını çizen Akşener, “sosyal medya operasyonlarına, sözde kulis bilgileriyle yapılan yönlendirmelere, tenha köşelerden kurgulanan abluka girişimlerine” kulaklarını tıkadıklarını söyledi. Akşener, “Yürüttüğümüz mücadele, pazarlık siyaseti peşinde koşanların değil milletin selameti için sabredenlerin mücadelesidir. Bu kutlu mücadele hiçbir kaprise, hiçbir inada kurban edilemez. Hiçbir şahsi hırsa, hiçbir koltuk hesabına feda edilemez. Millet İttifakı’nı ferasetle, feragatle, fedakârlıkla kurduk. Kimse merak etmesin. Kazanana kadar da buradayız. Hiçbir yere gitmiyoruz” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN -Akşener: Sosyal medya operasyonlarına, sözde kulis bilgileriyle yapılan yönlendirmelere kulaklarımızı tıkayıp, sadece ve sadece, milletimizin sesini duyacağız!

Kulisleri hareketlerinden Akşener’in bu sözleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “üstü kapalı” mesaj olarak yorumlandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Akşener’in, “Kemal Bey’e mesaj vermediğinin” altını çizen İyi Parti kurmayları, “Hedef, Altılı Masa da aday da değil. Bu mesaj, genel siyasete yönelik” değerlendirmesini yaptı. Kurmaylar, “Biz, masadan kazanacak aday çıksın diye uğraşıyoruz. Hiçbir şahsa karşı önyargımız yok. Masadaki genel başkanların aday olmak istemesine de itirazımız yok. İyi Parti, hiçbir adaya, ‘sen olma’ demez. Kazanacağını düşündüğümüz kendi adayımızı önerir, masanın gündemine getiririz. Kemal Bey ise Kemal Bey. Önemli olan kazanacak aday çıkması” açıklamasını yaptı.

“Tek adayda” ısrarlı olduklarına vurgu yapan kurmaylar, “13 Şubat’ta seçim metodolojisinde bir mutabakat sağlanır. O gün aday gündeme gelebilir ancak açıklanmaz. Her parti konuşulan isimleri kendi yetkili kurumlarında mutlaka değerlendirecektir” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum