Ana kucağından uyuşturucu ağına

Uyuşturucuyla mücadele eden dernek yetkilileri feryat ediyor: “Kullanım yaşının 13’e kadar düşmesi yetmezmiş gibi artık ilkokul sıralarındaki yavrularımıza dahi teklif ediyorlar...”

Ana kucağından uyuşturucu ağına

Uyuşturucuyla mücadele eden dernek yetkilileri feryat ediyor: “Kullanım yaşının 13’e kadar düşmesi yetmezmiş gibi artık ilkokul sıralarındaki yavrularımıza dahi teklif ediyorlar...”

Ana kucağından uyuşturucu ağına
25 Şubat 2016 - 10:22

 

Uyuşturucuyla mücadele eden dernek yetkilileri feryat ediyor: “Kullanım yaşının 13’e kadar düşmesi yetmezmiş gibi artık  ilkokul sıralarındaki yavrularımıza dahi teklif ediyorlar...”

Bütün uyarılara rağmen ne yazık ki uyuşturucu batağına düşen çocuklarımızın yaş ortalaması ilkokul seviyesine kadar düştü. Manisa Bağımlılıkla Mücadele Derneği yetkilisi feryat ediyor: “Okulların çevresinde uyuşturucu satan kişilere rastladık. Gençlerin burnunun dibindeler. Uyuşturucu kullanımı 13 yaşına kadar düştü. İlkokul öğrencilerine bile teklif ettiklerini biliyoruz.”

ÇOCUKLAR, ÇOCUKLARA EMANET

Manisa Bağımlılıkla Mücadele Derneği’ni kuran Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ümit Atman, uyuşturucu kullanım yaşının sigara gibi aşağılara indiğini belirterek, “Uyuşturucu kullanımı 13 yaşına kadar düştü. Bağımlılıkla Mücadele Derneği olarak aileleri ve gençleri eğiteceğiz” dedi.

“TEK KULLANIM BİLE BAĞIMLI YAPIYOR”

Sentetik uyuşturucuların tek kullanımda bile bağımlılık yaptığını kaydeden Atman, uyuşturucunun beyin hücrelerini öldürüp gençlerin sağlığını tehdit ettiğini vurguladı. Akran eğitimine de önem verdiklerini anlatan Dr. Atman, “247 gönüllü genç, yaşıtlarını uyuşturucu kullanımından uzak tutmaya çalışıyor. Bağımlı gençler ile temasa geçiyor ve tedaviye yönlendiriyoruz. Bırakanlar oldu” diye konuştu.

MANİSA Bağımlılıkla Mücadele Derneği’ni kuran Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ümit Atman, uyuşturucu kullanım yaşının sigara gibi aşağılara indiğini belirterek, “Uyuşturucu kullanımı 13 yaşına kadar düştü. Bağımlılıkla Mücadele Derneği olarak aileleri ve gençleri eğiteceğiz” dedi. Okullarda öğrencilerin uyuşturucu ve sigaraya başlamalarını önlemek ve tedavilerini sağlamak için çalışma başlatan Manisa Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Dr. Ümit Atman, uyuşturucu kullanım yaşının sigara gibi aşağılara inmesinin kendilerini korkuttuğunu kaydetti. Gençlerin beyinlerinin uyuşturucu maddelerle esir almak istendiğini belirten Dr. Atman şöylye dedi: “Biz bu çalışmalar sırasında okulların çevresinde uyuşturucu satan kişilere rastladık. Gençlerin burnunun dibindeler. Uyuşturucu kullanımı 13 yaşına kadar düştü. İlkokul öğrencilerine bile teklif ettiklerini biliyoruz. Bağımlılıkla Mücadele Derneği olarak aileleri ve gençleri eğiteceğiz.”

‘TEK KULLANIMDA BİLE BAĞIMLILIK’

Sentetik uyuşturucuların tek kullanımda bile bağımlılık yaptığını kaydeden Atman, uyuşturucunun beyin hücrelerini öldürüp gençlerin sağlığını tehdit ettiğini vurguladı. Akran eğitimine de önem verdiklerini anlatan Dr. Atman, “247 gönüllü genç, yaşıtlarını uyuşturucu kullanımından uzak tutmaya çalışıyor. Bağımlı gençler ile temasa geçiyor ve tedaviye yönlendiriyoruz. Bırakanlar oldu, temiz kalma sürecinde olan gençler var. Onlarla irtibat halindeyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum