Arap medyası AKP'nin erken seçim planını açıkladı! İşte masadaki tarihler!

Arap medyası gelecek yıl yapılması planlanan seçimlerle ilgili dikkat çekici bir iddiayı ortaya attı.

Arap medyası AKP'nin erken seçim planını açıkladı! İşte masadaki tarihler!
08 Aralık 2022 - 13:07

 1989 yılından beri yayın hayatına devam eden ve Londra merkezli medya kuruluşu Al-Quds al-Arabi’ye konuşan Türk kaynaklar, AKP ile MHP’nin seçim tarihini öne almak için hazırlık içerisinde olduğunu öne sürdü.

Gazeteye konuşan ve ismini açıklamayan ve AKP’ye yakın olduğu belirtilen kaynak bütün hazırlıkların yapılmaya başlandığını ve erken seçim olasılığının da masada olduğunu aktardı. AKP ile MHP’nin koordineli bir şekilde iletişimde olduğuna dikkat çekilirken net bir tarih üzerinden gidilmediğini de belirtti.


  Gazete, “Türkiye’den bir kaynak Al-Quds al-Arabi’ye konuştu: İktidar partisi seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu. Öte yandan haberde, “AKP çevreleri arasında seçimin gelecek Nisan ayında yapılacağına dair konuşmalar yapılıyor. Seçimin Mart ayının başında Ramazan’dan önce yapılmasına dair konuşmalar var fakat bu seçeneğe Erdoğan’ın partisi sıcak bakmıyor” denildi.

Haberde AKP’nin gündeminde Nisan ayının erken seçim için öne çıktığı belirtilirken, Mayıs ayının başının da AKP’nin gündemine aldığı seçenekler arasında olduğu öne sürüldü.

MUHALEFETİN PLANLARI BOZULACAK

Öte yandan haberde, seçimin erkene alınmasının muhalefet bloğunun planları ve hesaplamalarını bozabileceği de belirtildi. Henüz seçimler için net bir strateji veya aday açıklamayan muhalefetin erken seçim tarihi dolayısıyla zorlanabileceği de belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum