Arınç'tan Erdoğan'a 'af' çağrısı

Bülent Arınç, TBMM'de kısmi af getirecek olan infaz yasasının görüşüldüğünü hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Rahmetli üstadın (Necip Fazıl Kısakürek) dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel" diyerek seslendi. Mehmet Metiner ile AK Partili bazı gazeteciler ise Arınç'a tepki gösterdi.

Arınç'tan Erdoğan'a 'af' çağrısı
07 Nisan 2020 - 11:30

Siyasi tutuklu ve hükümlülerle gazetecileri kapsamdışı bırakan infaz düzenlemesi bugün TBMM’de görüşülecek. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, dün, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi.

 

Arınç, Twitter hesabından, “TBMM’de infaz yasasının görüşüldüğü bu günlerde rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel” diyerek, Necip Fazıl Kısakürek’in “Reis Bey” adlı tiyatro oyunundaki bir tiradının olduğu eski bir film sahnesini paylaştı.

Arınç, paylaşımının devamında ise Prof. Dr. Faruk Erem’in “Bir Ceza Avukatının Anıları” kitabından alıntıladığı “Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar. Amaç suçludaki insanı değil; insandaki suçluyu yok etmektir! Bana öyle geliyor ki adalet yanıldığını anlayınca geri veremeyeceğini baştan almamalıdır” sözlerini paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum