Bir zam da umumi tuvaletlere

Yapılan zamlarla ilgili konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor" dedi...

Bir zam da umumi tuvaletlere
16 Mayıs 2022 - 20:45

Artan enflasyon ve iğneden ipliğe her şeye gelen zamlar bu sefer umumi tuvaletleri vurdu. Muğla’nın Marmaris ilçesindeki umumi tuvaletin yeni fiyatı Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararıyla 5 lira oldu. Sosyal medyadan paylaşılan yeni fiyat belgesine birçok kişiden tepki geldi. Oda Başkanı Mehmet Ayyıldız ise bu tepkilere karşılık “Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı” açıklamasında bulundu.

Tuvaletin 5 lira olmasıyla birlikte duş fiyatı da 25 liraya yükseldi. Yapılan zamlarla ilgili konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu” diye konuştu.

Ayyıldız, tuvalet işletmecilerinin başvuruları göz önüne alınarak 3,5 lira olan ücretin 5 lira olmasına karar verdiklerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum