Böylesi ilk defa oluyor: Doğum gününe resmi kortej

Başkent Ankara’da bomba yüklü araçlar, canlı bombalar dolaşıyor. Hain eylemlerini gerçekleştiriyor.

Böylesi ilk defa oluyor: Doğum gününe resmi kortej
19 Şubat 2016 - 13:26

 

Güneydoğu’da ilçelerimiz, bölücü terör örgütünün adeta işgali altında… Teröristler kendileriyle mücadele eden güvenlik güçlerine kayıp verdirmek, böylece moral kazanmak için Ankara’dan sonra Diyarbakır’da da şehit verdirdiler. Terörle mücadeleyi bir tarafa bırakıp, teröristlerin silahlanmasına, ilçeleri silah deposu haline getirmesine seyirci kalanlar, şimdi ilçeleri kurtarmak için sokağa çıkma yasakları uyguluyor, okullar tatil ediliyor, ilçelerde 8 ayda 300 güvenlik görevlimizin şehit edilmesi karşısında “Ben görevimi yapmadım” diye kimse istifayı da düşünmüyor. Peki, 103 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan sonra emniyet müdürünü niçin görevden almıştınız?

Bölücü terör örgütü yetmiyormuş gibi şimdi dinci terör örgütü çıktı. Ülkemize ‘sığınmacı’ diye gelenlerin kim bilir kaçı yabancı ülke istihbaratlarının kontrolü altında… PKK’sı, YPG’si el ele vermiş. Aralarında kan davası olsa bile Türkiye’ye karşı bunlar birleşiyor, ortak eylemler planlıyor. Suriyelinin gelip bomba yüklü araçla eylem yapması, ona ancak birilerinin yardımıyla mümkün olabilir. Yani bu eylem, PKK-YPG ortak eylemidir.

SARAYDA DOĞUM GÜNÜ

Şehitler verilirken, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününün kutlanması için hummalı bir çalışmanın olduğunu, bir resmi belgeden öğreniyorum. Ankara-Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm imzasıyla 29 ilkokul ve ortaokul müdürlüğüne gönderilen 16 Şubat 2016 tarihli ‘kortej yürüyüşü’ konulu genelgeyi okuyunca ne olduğunu daha iyi anlarız:

“2023 Türkiye Vizyonu oluşumu kapsamında 26 Şubat 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğum Günü kutlaması için Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aşmak İçin Hareket kampanyası Ankara İl Koordinatörlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğinde 2023 Engelli-Engelsiz öğrencilerimizle beraber Beştepe Jandarma Komutanlığı önünden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne kadar kortej yürüyüşü düzenlenecektir. Konu ile ilgili olarak 15.02.2016 tarihinde okul müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm başkanlığında yapılan toplantıda bilgi verilmiştir.

Katılacak idareci, öğretmen ve öğrencilerin izinli sayılabilmesi için yazımız ekinde gönderilen formların doldurularak 23 Şubat 2016 Salı günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüze gönderilmesini önemle rica ederim. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

Yani Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na doğru yürüyüşe geçecek olan öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri “İyi ki doğdun Erdoğan” sloganıyla yürüyecek. Saraya gidecek idareci, öğretmen ve öğrenciler o gün üstelik de izinli sayılacak.

ÖNCE KİMLİKLERİ GİDECEK

Cumhurbaşkanı’nın doğum günü kutlamasına hangi okulların katılacağı gönderilen yazıda belirtiliyor. Korteje 2 bin 23 öğrenci katılacak. İşin bir ilginç yönü de ilk sırada Abdurrahim Karakoç İlkokulu yer alırken, Atatürk’ün adını taşıyan ilkokul ise ancak 16. sırada kendisine yer bulabilmiş. Saraya şu okulların öğrenci ve öğretmenleri gidecek:

Atatürk İlkokulu, Abdurrahim Karakoç İlkokulu, Bilge Kağan İlkokulu, Dumlupınar İlkokulu, Eryaman Şehit Rıfat Çelik İlkokulu, Eryaman Türkkent İlkokulu, Güneşevler İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Kadri Suyabakan İlkokulu, Nasreddin Hoca İlkokulu, Ruhiye Hilmi Atlıoğlu İlkokulu, Şehit Erhan Ar İlkokulu, Şeyhşamil İlkokulu, Türkkonut Emel Önal İlkokulu, Zekiye Güdüllüoğlu İlkokulu, Ahi Evran Ortaokulu, Cenk Yakın Ortaokulu, Çanakkale Şehitleri Ortaokulu, Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu, Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, Etimesgut Ortaokulu, Hasan Âli Yücel Ortaokulu, Hasan Polatkan Ortaokulu, Nimet Bahri Kutluözen Ortaokulu, Sakarya Ortaokulu, Şehit Adil Erdoğan Ortaokulu, Şehit Hamza Yıldırım Ortaokulu, Eryaman Eğitim Uygulama Merkezi, Etimesgut Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri.

Öğrenci ve onlarla birlikte kortej yürüyüşünde bulunacak öğretmenlerin nüfus cüzdanı örnekleri önce Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek, Saray ‘güvenlik incelemesi’ yapacak, gerekirse bazı isimleri listeden çıkaracak.

O GÜN İZİNLİ SAYILACAKLAR

Erdoğan’ın doğum gününe gidecek öğretmenler ve öğrenciler o gün ‘resmi izinli’ sayılacak. Doğum günü kortejinde yer alacak öğrenciler için öğrenci velilerinden de yazılı onay alınıyor. Velilere imzalatılan dilekçede şöyle deniliyor:

“Velisi bulunduğum ..sınıfı, … numaralı ….’nın T.C Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde yürütülen ‘Aşmak İçin Hareket’ kampanyası tanıtımı ve Cumhurbaşkanımızın Doğum Günü Kutlama Programına 26 Şubat 2016 tarihinde katılmasına izin veriyorum..”

Şehitler verilirken, her gün şehit cenazeleri kaldırılırken, öğrenciler okullarına gidemezken Cumhurbaşkanı’nın doğum günü için öğrenci ve öğretmenlerden ‘resmi kortej’ oluşturması sadece vicdanları kanatır. Böylesi de herhalde ilk kez yaşanıyor.

SAYGI ÖZTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum