CHP'de 1 Nisan hesabını kim yapıyor?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen medya, bir süredir aynı demagojiyi piyasaya sürmüş durumda.

CHP'de 1 Nisan hesabını kim yapıyor?
24 Şubat 2024 - 12:19 - Güncelleme: 25 Şubat 2024 - 11:33

Bu demagojiye göre, CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin başarısız olmasını bekliyor ve tüm hesabını buna göre yapıyormuş…

Ne kadar ayıp bir düşünce…

Peki ne imiş bu hesap?

 

Hiçbir bilgi, kanıt, söz, demeç ve ifadeye dayandırılmayan bu iddiaya göre, Kılıçdaroğlu CHP’nin başarısız olması halinde kurultayı toplamak ve partinin başına geçmek istiyormuş.

CHP’de 1 Nisan hesabını kim yapıyor?   - Resim : 1

KURULTAY KİMİN GÜNDEMİ?

İmamoğlu ve Özel Medyası, bu tartışmayı açarak, aslında bizzat kendilerinin 1 Nisan hesabı yaptığı ve tüm adımları da buna göre attıklarının üstünü örtmeye çalışıyor.

 

“1 Nisan’’ olarak işaret edilen tarih, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin 1 gün sonrasına gönderme yapıyor.

Şundan emin olun ki; eğer CHP’de “1 Nisan’’ hesabı yapan birileri varsa bunların başında Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu geliyor.

Her iki isim de tüm anti – demokratik kararları 1 Nisan gününü düşünerek alıyor.

ÜSTÜ ÖRTÜLEN GERÇEKLER

 

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na selam verenlerin bırakın belediye başkanı olmayı, belediye meclis listesine bile alınmadığı gün gibi ortada değil mi?

Söz verdikleri halde;

-         tüzüğü değiştirmeyen,

-         üyeye dayalı ön seçim yaptırmayan,

-         eğilim yoklaması yapılan bölgelerde çıkan sonuçlara uymayan,

-         Anket sonuçlarını seçmene göstermeyen,

-         Kurultayda Kılıçdaroğlu’na oy veren etkili isimleri tasfiye eden,

-         Belediye Meclisi listelerini eş – dost, akraba, abi- kardeş, amca – yeğen ile dolduran

-         Listeye alacakları kişinin kurultayda kime oy verdiğine bakan ve tüm hesaplarını bunun üzerine kuranlar kim acaba?

Bitmedi…

Belediye meclisi listelerine bakıldığında neredeyse her ilçede Büyük Kurultay Delegeleri’nin en az 3 ya da 4’ünün seçilecek sıralarda olduğu görülüyor.

Bunun anlamı, hem kurultay delegelerini kendilerine oy verdiği için ödüllendirmek hem de “1 Nisan önlemi’’ almaktır.

KURULTAY HESABI…

Büyük Kurultay Delegelerinin meclis üyesi yapılması, onları  ‘’mekanizmanın içinde tutmak’’ ve olası bir kurultayda başka bir adaya oy vermesinin önüne geçmek içindir.

Şimdi söyleyin bakalım…

1 Nisan’a hazırlanan Kılıçdaroğlu mu yoksa İmamoğlu ve Özel mi?

Şu çok açık ki; İmamoğlu ve ekibi, Özgür Özel’i genel başkan seçtirdiği için memnun değildir ve kafalarında başka bir kurultay hesabı vardır.

O SÖZLER KİME?

Özgür Özel’in Now TV’de “Hazımsızlar kurultay hesabı yapıyor ama avuçlarını yalarlar’’ sözü bu yüzden Kılıçdaroğlu taraftarlarını değil, İmamoğlu’nun çevresini hedef almaktadır.

Çünkü çokça demagojisi yapılan kurultay hesabı Kılıçdaroğlu’nun değil İmamoğlu’nun ve Özel’in ofislerinin başlıca gündem konusudur.

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın TGRT’de katıldığı bir programda spikerin “Seçimde olumsuz bir sonuç çıkarsa kurultay toplanır mı?” sorusuna verdiği cevap bu korkuyu tetiklemiştir.

Savaş’ın spikere “Olumsuz bir sonuç çıkarsa kurultay delegeleri bir muhasebe yapmak isteyebilir’’ demesi Savaş’ın parti içinde hedef haline getirilmesinin temel sebeplerinden biridir.

Özel’in ekibinde yer alan önemli bir isim bu sözler üzerine sağı – solu aramış ve “Başkan ne yapmak istiyor, bizden kurultay intikamı mı alacak!” diye tepki göstermiş ve korkusunu ortaya koymuştur.

Savaş’ın aynı programda Kılıçdaroğlu’ndan övgüyle söz etmesi de ‘’Ankara’’da rahatsızlık yaratmış peşinden ise Savaş’ın adaylığı kamuoyu önünde tartışmaya açılmıştır.

HER ŞEY ORTADA DEĞİL Mİ?

Görüldüğü üzere ‘’kurultay hesabı’’ yapanlar bu telaşlarını örtmek için “canbaza bak canbaza’’ oyunu oynayarak yine Kılıçdaroğlu’nu hedefe oturtmuştur.

Bu yaptıklarıyla günü kurtardığını sanan İmamoğlu ve Özel’in çevresi CHP tabanındaki kırılmayı ise ısrarla görmezden gelmektedir.

Kılıçdaroğlu için söylenen her olumsuz söz, CHP tabanındaki ‘’duygusal kopuş’’u daha da hızlandırmaktadır.
Barış Yarkadaş
Barış Yarkadaş
[email protected]


YORUMLAR

  • 0 Yorum