CHP'de kılıçlar çekildi! 394 kişi disipline sevk edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin son Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, 'seçim sürecinde parti aleyhine faaliyet yürüttüğü' öne sürülen 394 partili disipline sevk edildi. Disipline sevk edilenler, karar sonrası Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek Özel'i şikayet etti.

CHP'de kılıçlar çekildi! 394 kişi disipline sevk edildi
08 Temmuz 2024 - 22:32

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, il başkanlarına genelge yollayarak seçim sürecini "sabote" eden tüm partililerin delilleriyle beraber isim ve soyisimlerini istemiş, bu kişilerin disiplin kuruluna sevk edileceğini duyurmuştu. 81 ilden CHP Genel Merkezi'ne 1819 isim ve dosya iletilirken, bunlardan 394'ü hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına karar verildi.

KILIÇDAROĞLU'NA ŞİKAYET
Sabah Gazetesi'nden Murathan Yıldırım'ın haberine göre; CHP'nin son MYK toplantısında 394 partilinin disiplin kuruluna sevk edilmesi ortalığı karıştırdı. Aradan geçen 4 günlük süreçte eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu onlarca kişi ziyaret etti.

SHP yeniden kuruldu! Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi...SHP yeniden kuruldu! Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi...

Disipline sevk edilenlerinin büyük çoğunluğunun CHP kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği öne sürüldü. Edinilen bilgilere göre, aradan geçen kısa süreçte Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaretler ve şikâyetler yoğunlaştı.

TÜZÜK KURULTAYI PLANI
Eylül ayındaki tüzük kurultayının seçimli kurultaya dönüşmesini isteyen partililerin bu konuda bir kez daha Kılıçdaroğlu'na baskı yaptığı öne sürüldü. Partiden ihracın eşiğinde olan birçok partilinin şimdiden imza kampanyasına başladığı, bu konuda da Kemal Kılıçdaroğlu'na sık sık rapor verildiği iddia ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum