Çıkarılan seslerin nedeni başkaymış!

Kadınlar cinsel ilişkiye girerken neden ses çıkarıyor?

Çıkarılan seslerin nedeni başkaymış!

Kadınlar cinsel ilişkiye girerken neden ses çıkarıyor?

Çıkarılan seslerin nedeni başkaymış!
09 Mart 2020 - 10:28

Araştırmacılar cinsel ilişki sırasında kadınların çıkardığı sesleri araştırdı ve ortaya çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı. Kadınların cinsel ilişki sırasında neden ses çıkardıklarının cevabı haberimizde.

 
 

 

 

Cinsel ilişki esnasında çıkarılan sesler ile orgazm arasındaki ilişkiyi çözmek isteyen araştırmacıların ilk sordukları soru, bu seslerin orgazma bağlı olarak istem dışı bir refleksten mi yada orgazmdan bağımsız olarak gelişen bir eylemden mi kaynaklandığına yönelikti. Bu sorunun cevabı buluna bilmesi için cinsel açıdan aktif, yaş ortalaması 21 olan 71 heteroseksüel kadın üzerinde bir anket gerçekleştirildi.

 

 

Ön sevişme sırasında orgazm doruklarda

Ön sevişme sırasında orgazm doruklarda

 

Yapılan araştırma sonucunda, kadınlar orgazma nasıl ulaştıkları sorusunun yanıtı olarak en çok mastürbasyon tercih edildiği görülüyor. İkinci olarak ise partnerleri tarafından uyarılmaları yanıtını verdiler. Oral ilişki, kadınların orgazma ulaşmasını sağlayan 3. seçenek olarak belirtilirken kadınların orgazm olmasını sağlayan yollar arasında en alt sırada penetrasyon geldi. İlginç olan ise kadınların en çok orgazm oldukları zamanın ön sevişme olması.

 

 

Çıkarılan seslerin nedeni başkaymış!

Çıkarılan seslerin nedeni başkaymış!

 

Cinsel ilişki sırasında sesler kadının orgazm olduğu anlamına mı geliyor? Tabi ki hayır!Araştırmacıların bulgularına göre kadınların çıkardıkları bu sesler, erkek orgazmı esnasında çoğunlukla erkek boşalmadan hemen önce ya da erkeğin boşalması sırasında meydana geliyor. Yani, kadınların sesli tepkileri, kontrol edilemez bir refleks değil, tam aksine partnerinin davranışlarını manipüle etmek ve onun tatmin olmasını sağlamak için bilinçli olarak çıkartılıyor.

 

 

Kadınlar, partnerleri için yapıyorlar

Kadınlar, partnerleri için yapıyorlar

 

Çalışmanın sonuçlarına göre, durumun farkında olsalar ya da olmasalar da kadınlar, cinsel ilişki sırasında kendi zevklerini ifade etmekten çok, partnerlerinin orgazm olmasına yardımcı olabilmek için ses çıkarıyorlar. Bu ise cinsel ilişkiye dair aklımıza bazı senaryoların toplumsal olarak yerleştirilmiş olduğunu yani kafalarımızda cinsel ilişkinin idealize edilmiş bir formunun bulunduğunu ve partnerimizin de bizden bunları beklediği gibi fikirleri haklı çıkarıyor.

 

 

 

Konu üzerine yapılan bir diğer çalışmada ise hem kadınların hem de erkeklerin, partnerlerinin ideal ön sevişme ve ilişki sürelerine dair algılarının cinsiyetlere dair oluşturulmuş kalıplara, kendilerinin belirttiği bireysel cinsel arzulara oranla daha güçlü bir biçimde ilişkili olduğu belirtilmişti. Yani, cinsel ilişki sırasında kendi arzularını gerçekleştirme motivasyonu, halihazırda bulunmakta olan kalıplar söz konusu olduğunda geri plana itiliyor. Kadınların cinsel ilişki sırasında çıkardığı sesler de, bu doğrultuda erkeği tatmin etme düşüncesinden yola çıkılarak meydana geliyor.

Bu haber 1885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum