Dilipak: 1 doların 1 kuruş değeri yok

"Çok ciddi çalkantılar yaşanabilir, kimse geleceğe dair büyük laflar etmesin"

Dilipak: 1 doların 1 kuruş değeri yok

"Çok ciddi çalkantılar yaşanabilir, kimse geleceğe dair büyük laflar etmesin"

Dilipak: 1 doların 1 kuruş değeri yok
10 Ağustos 2019 - 08:21

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında PKK^lıların IŞİD'lileri silahlandırarak Türkiye sınırına gönderdiğini iddia etti. Dilipak, ABD-PKK ittifakı yine DEAŞ kartına sarıldı. Onların ilkeleri, dostları ya da düşmanları yoktur. Sadece çıkarları vardır. Dinleri de çıkarlarıdır. Her kılığa girebilirler" dedi.

Dilipak, doların tepetaklak gittiğini belirterek 1 doların 1 kuruş kadar değeri olmadığını savundu.

Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"ABD dünyayı 'Tanrısı'na güvenerek sömürüyor. ABD derin devletinin tanrısı para! O paranın üzerinde de “in God we Trust” yazıyor. Yani “Biz tanrımıza güveniriz”. Güvendikleri paraları karşılığı olmayan büyülü bir kağıttan başka bir şey değil.

Şimdi dolar tepetakla gidiyor. Aslında 1 Dolar’ın 1 kuruş bile değeri yok. Bu bir illüzyon. Daha önce yazdım 68 kuşağı, Fransa ve Almanya’nın bu kirli oyunu görmesi üzerine, Fransa ve Almanya’yı cezalandırmak için düşünülen bir Gezi senaryosu idi. Kapitalizmin ve sömürünün sürdürülmesi için, karşı çıkanların cezalandırılma işi solculara ihale edildi. Bu işler böyledir. İcabında “dine karşı din” de üretir bunlar.

Aslında dolar bir ülkenin para birimine karşı değer kaybediyor. ABD Çin’i, para piyasalarını manipüle etmekle suçluyor. Çünkü “yetki” sadece FED ve LIBOR’a verildi değil mi!?

Gün gelecek Amerikan Doları ve ekonomisi çökecek, ama ne zaman. Fazla derinliği olmayan ekonomiler bu iktisadi ve siyasi tsunamide alabora olabilir. Süreçte çok ciddi çalkantılar yaşanabilir. Onun için kimse geleceğe dair büyük laflar etmesin"

Yazının devamı için tıklayın


Bu haber 391 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum