Dilipak: YPG’lilerin boşalttığı yerlere kenevir ve mantar ekilmeli

“Afyon eken herkes eroin mi kullanıyor”

Dilipak: YPG’lilerin boşalttığı yerlere kenevir ve mantar ekilmeli

“Afyon eken herkes eroin mi kullanıyor”

Dilipak: YPG’lilerin boşalttığı yerlere kenevir ve mantar ekilmeli
15 Ekim 2019 - 09:08

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği ‘Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’deki kamplardan 2 milyon Suriyeli’nin kontrollü şekilde kademe kademe taşınması gerektiğini söyleyen Dilipak, “Bu bölgede derhâl, sebze, tahıl ekimi yanında kenevir ve mantar ekimine önem ve öncelik verilmeli” dedi.

Dilipak yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Mantar yılda 365 gün ürün verir ve hava, su, toprak istemez. ‘Yalova Bahçe Bitkileri Araştırma Merkezi’nde artık yerli mantar tohumu da üretiliyor. Geçen ay orayı ziyaret ettim. Çok iyi bir yönetim kadrosu ve çalışma ekibi var. Oranın, hava, su, toprak yapısının incelenip, kendi kendilerine yeterli olmaları için ona göre bir tarım planlanması yapmak gerek. Mantar hem et, hem ot özelliği taşıyan bir nimet. Kenevir desen en az yılda iki ürün alınıyor. Hayatın bütün alanlarında kullanılan bir ürün. Basit, köy atölyesi tekniği ile tekstilden gıdaya, kağıttan ilaca birçok şey üretilebilir. Kenevirden yakıt da üretebilirsiniz, temizlik malzemesi de, Sabun, şampuan, krem, daha yüzlerce şey! İnşaat malzemesi üretin isterseniz. İnsan için de, hayvan için de, hava, su, toprak için Allah’ın nimeti olan bir bitki. 

Afyon eken herkes eroin mi kullanıyor. Ya da Solvent ve Asetonu niye izne bağlamıyorsunuz, onlar da uyuşturucu. Kaldı ki, CBD ile birlikte  THC olan o dişi filizler alınıp ilaç yapımında kullanılabilir bunlar. İslam’da zaten uyuşturucu haram. Bu THC’yi elde ettikten sonra bunu uyuşturucu kullananların tedavisinde ve psikotrop ilaçlarda da kullanabilirsiniz. Bunları, oradan Türkiye’de kurulacak bir laboratuvara taşımak da zor değil. Baharla birlikte balcılık neden olmasın”

Yazının devamı için tıklayın

Bu haber 312 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum