Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak

Emekli ikramiyeleriyle ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Temmuz zammı öncesi emeklilerin gündeminde Kurban Bayramı'nda yatacak bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih ve maaşların öne çekilip çekilmeyeceği var. Ödemeler için kulisler hareketlendi. Maaş ve bayram ikramiyeleri ödemeleri için takvim şekillendi. SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin ödemelerinde ilk sırada SSK'lılar var. İşte detaylar..

Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak
25 Mayıs 2024 - 10:24

Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekliyi ilgilendiren sürpriz... Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen bayram ikramiyeleri Kurban Bayramı'nda da ödenecek. Bayram ikramiyesinde artış beklentisi olsa da çalışma yapıldığına dair herhangi bir bilgi kamuoyuna yansımadı. Bayram ikramiyelerine zam umudu suya düşerken emekliler bu kez ödemeleri ne zaman alacağını merak etmeye başladı.


 
Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 2

Kurban Bayramı'nın emekli maaşı ödeme takviminden önce olması sebebiyle emekliler maaşlarının da ikramiyelerle ödenmesini talep etti.


 
Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 3

BİR DEFAYA MAHSUS
CNN Türk'te yer alan habere göre, emekli maaşlarının normal tarihinden önce ödenmesi karar verildiği belirtildi.


 
Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 4

Haziran ayında ödenecek maaşlar normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılırken, bu kez bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak.

Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 5

İKRAMİYELER İÇİN KONUŞULAN TARİH
Bayram ikramiyesiyle birlikte emeklilerin bu ödemeleriyle ilgili en muhtemel tarihler ise 10-14 Haziran arasında olacak. 
Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 6

İLK ÖDEME SSK'LILARA
İlk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler yapılacak. 
Emekli milyonlara haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak - Sayfa 7

Daha önceki bayramlarda da emeklilerin maaş ödemeleri erkene çekilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum