Erdoğan: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti sert sözlerle hedef alırken, “14 Mayıs’ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar!” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar
04 Şubat 2023 - 20:09 - Güncelleme: 04 Şubat 2023 - 20:27

Aydın’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı’nı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan, Demokrat Parti’nin 73 yıl önce kullandığı, “Yeter söz milletindir” sloganı için, “Bırakın dirisine, ölüsüne bile tahammül edemedikleri Menderes’in hatırasını kirletecek bir yüzsüzlükle onun, ‘Yeter söz milletindir’ sloganına çökmeye çalışanlar var. Bay bay Kemal bu… Bay Kemal, rahmetliden sonra, ‘Yeter söz milletindir’ sloganı bize aittir. Bunlarda yüz yok ki…” diye konuştu.

 

Millet İttifakı’nın ortak politikalar metnini de eleştiren Erdoğan, “Efendilerinden aferin almak için istikrarsızlığın, kavganın sembolü eski Türkiye’yi yeniden hortlatma vaadinden ibarettir” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Rahmetli Menderes’in demokrasi bayrağını kaldırdığı Aydın’ın gönlümüzde farklı bir yeri var.

Kritik bir tercihin eşiğindeyiz. Ülkeyi kaos günlerine geri döndürmeye, belirsizliğe sürüklemeye heveslenenlerin karşısına biz Türkiye Yüzyılı vizyonumuz ile çıkıyoruz.

Bırakın dirisine, ölüsüne bile tahammül edemedikleri Menderes’in hatırasını kirletecek bir yüzsüzlükle onun, ‘Yeter söz milletindir’ sloganına çökmeye çalışanlar var. Bay bay Kemal bu… 14 Mayıs, Kemal’in, ‘bay bay Kemal’ olacağı gündür. Menderes’in idama giderken milletimize emanet ettiği gibi, yine efendilerinin emriyle kurdukları masadan yeniden tarihe yüz karası olarak geçecek işler yapma peşindeler.

 

(Ortak Politikalar Metni) Program diye millete sundukları metindeki vaatlerin çoğu ya bizim tarafımızdan son 20 yılda yapılmış ya da zaten yapılmakta olan işler. Efendilerinden aferin almak için kavganın, çekişmenin sembolü eski Türkiye’yi yeniden hortlatma vadinden ibarettir. Avrupa bize aferin diyecek diye övünenler, iplerinin emperyalist sömürgecilerin elinde olduğunu ikrar ediyorlar. Gazi Mustafa Kemal, şanlı cumhuriyetimizi kurmuştu biz de hayatımızın her döneminde, bilhassa 20 yıldır her alanda emperyalist sömürgecilere karşı mücadele verdik. Her felaketin gerisine baktığımızda aynı kirli elleri aynı kirli senaryoları, zavallı kuklaları görüyoruz.

Bugün bizim ve ülkemiz aleyhinde yürütülen kampanyaların çoğu yalan ve iftira üzerine kurulu saldırıların sebebi bu oyunları bozmuş Türkiye’nin yolunu açtığımız içindir.

Meydan okuyorum; Türkiye’nin ayağına tekrar prangalar vurmayı başaramayacaksınız. Milletimizin kazanımlarını ellerinden alamayacaksınız. 2023 hedeflerine engel olamadığınız gibi, Türkiye Yüzyılı’nın inşasının önüne geçemeyeceksiniz.

Bizim tek siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir.

 

Yahu bu bay bay Kemal, hangi yüzle kalkıp da utanmadan Menderes’e ait olan, ‘Yeter söz milletindir’ ifadesine çöküyor? Ne yüzsüzsün ya, bir de parti binasına asıyor. Bay Kemal, rahmetliden sonra, ‘Yeter söz milletindir’ sloganı bize aittir. Bunlarda yüz yok ki… Şimdi diyorum ki 14 Mayıs’ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar!”


YORUMLAR

  • 0 Yorum