Erdoğan'dan af çağrısına yanıt:

"Bırakılabilecek olanlar seçimlerden sonra meclis açıldığında görüşülecek"

Erdoğan'dan af çağrısına yanıt:

"Bırakılabilecek olanlar seçimlerden sonra meclis açıldığında görüşülecek"

Erdoğan'dan af çağrısına yanıt:
01 Haziran 2019 - 11:33

Erdoğan, af çağrılarına karşı "Herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olmaz. Bırakılması gerekenler noktasında Adalet Bakanlığımızın çalışması var. İnşallah bu çalışma neticesinde bırakılabilecek olanları inşallah seçimlerden sonra Meclis açıldığında oralarda bunlar görüşülecek" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Esenler'deki 10 bin hatim 100 bin dua buluşmasında halka hitap etti.

Erdoğan'ın gündeminde, 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimleri vardı. Erdoğan, konuşmasında partisinin adayı Binali Yıldırım'a destek istedi.

“İNŞALLAH SEÇİMLERDEN SONRA MECLİS AÇILDIĞINDA ORALARDA BUNLAR GÖRÜŞÜLECEK”

Konuşması sırasında alanda bulunanlardan gelen af talebine ise Erdoğan şöyle yanıt verdi:

"Şu anda Adalet Bakanlığımızın bu konularla ilgili bir çalışması var. Temenni ederim ki, bu çalışmada sizlerin yakınlarınız da bunun içine dahil olur. Herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olmaz. Bırakılması gerekenler noktasında Adalet Bakanlığımızın çalışması var. İnşallah bu çalışma neticesinde bırakılabilecek olanları inşallah seçimlerden sonra Meclis açıldığında oralarda bunlar görüşülecek. Bayramınız şimdiden kutlu olsun, kalın sağlıcakla diyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum."

Bu haber 294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum